Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki űrhajós akar lenni (nem...

Aki űrhajós akar lenni (nem olyan űrhajós, aki tudós, hanem az űrhajó pilótája) annak kell, hogy mérnökije, vagy biológusija vagy matematikusi, v fizikusi diplomája legyen és h 3évtapasztalattal rendelkezzen? LENT BŐVEBBEN KIFEJTEM!

Figyelt kérdés
Ha beírjátoka google-be,h "Hogyan legyek űrhajós"akkor ki lesz írva minden.Én arra lennék kíváncsi, hogy aki az űrhajó pilótája,nem tudós meg kísérletező,annak is kell h a fenti végzettséggel rendelkezzenek, vagy elég ha "csak" pilóta v vadászpilóta volt előtte.
2009. okt. 29. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az űrhajósok elsöprő többsége valójában pilóta és semmi köze a tudósokhoz. Persze felkészítés közben kellett tanulniuk biológiát/geológiát stb... hogy a rájuk bízott kísérleteket elvégezzék, de a nagyrészük nem is igazán tudta mit csinál.

Pl Farkas Bertalan is csinált immunológiai kísérleteket amikor fent volt, annyi volt a dolga, hogy a megfelelő üvegcséket összekeverje és ennyi.


Szóval igazából kevés a "tudós" űrhajós, nagyrészük pilóta.

2009. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. okt. 29. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úrhajósnak is kell diploma. Mint úgy általában a pilótáknak.
2009. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Pilótának diploma miből?
2009. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

diploma bármiből. ha bölcsészdiplomád van, az is jó nekik, csak diplomal egyen. hülyeség? az. de légiirányító se lehetsz _akármilyen_ felsőfokú végzettség nélkül. ez a poén, hogy akármi jó, még csak műszaki irányultságúnak se kell lennie. :)

ugyan nem olvastam utána, de azt gondolom, hogy ez még a komcsi időkből maradt így, értelmiségiek, pártfunkcionáriusok, ilyesmi, aztán nem repülhetett akárki. sok törvényt kéne korszerűsíteni.

2009. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom műszaki diploma kell. Általában repülőmérnöknek szoktak tanulni.
2009. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy egy elméleti fizikus, vagy egy bölcsész diplomával valaki űrhajó pilóta lehetne....hacsak nem húzott le előtte jó néhány évet a haditengerészetnél mint vadászpilóta, és nem lóg jó néhány plecsni a mellén kimagasló teljesítménye miatt. Mert azért attól, hogy valaki megtervez egy gépet, attól még nagyon nem fogja tudni elvezetni úgy, olyan könnyedén és akkor biztonsággal, mint egy olyan vadászpilóta, aki már 10 - 15 éve van a szakmában. Na ilyen hátérrel lehet jelentkezni Űrhajósnak, és attól hogy felvesznek mondjuk a NASA-hoz (mert tetszett nekik az eddígi teljesítményed és ezért adnak egy esélyt) és megkezded az "űrhajós tanulmányaid", még közel sem biztos hogy egyszer repülni fogsz, hisz az csak a legjobbak kiváltsága (pl. John Glenn). De azért fel a fejjel :D
2009. okt. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2009. okt. 31. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!