Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki őrölt üveget eszik,...

Ha valaki őrölt üveget eszik, akkor az üvegszemcsék bekerülhetnek a vérbe?

Figyelt kérdés

Néztem egy videót a neten, amiben egy fószer arról beszélt, hogy az étkezési sót üveggel hígítják, amivel az a gond, hogy felkarcolja az érfalakat. Ez nekem annyira abszurdnak hangzik. Lehetséges ilyen? Nem tudja kiszűrni az emésztőrendszer? Egyáltalán mekkora szemcsék juthatnak át a bélfalon?


Itt a video:

http://www.youtube.com/watch?v=C3PgFqPy-3g&list=TL5jf2I27mKVA



2013. aug. 23. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így ahogy van, hülyeség. Amit eszel, az a gyomrodba/belekbe kerül, a vérbe csak az alapanagok jutnak át.

Az étkezési sóba nem nem tesznek üveget, mert egyrészt értelmetlen lenne, másrészt meg drága.

2013. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta - amennyiben a bélbolyhok újabban nem szívják fel az üveget, akkor nem kerül a véráramba (kivéve ha fecskendővel bele nem nyomják).


És az is igaz, hogy miért tennék ezt? Az üveg a sóhoz képest egy vagyon, pláne darálva...

2013. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És miért tetted fel a kérdést kétszer, hat óra eltéréssel?...
2013. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, elvileg mérgeztek őrölt üveggel (tehát nem azért hígítják, hogy híguljon, hanem hogy az áldozat megmérgezze magát a sóval). Az érfalat nem belülről, hanem kívülről sérti fel, azaz a bél ereit a vékony bélhámon keresztül, belső vérzést okozva. A google számos találata szerint ez valójában csak mítosz, maximum kisebb vérzést tud okozni, halált nem, és amúgy is érzed, hogy fura a kaja.
2013. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sadam87 ***** válasza:

[link]

Ennyit a videóról... (Legalábbis remélem ugyanaz, csak a linket nyitottam meg, nem indítottam el. :)

2013. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
90%

Már csak azért is baromság, mert rögtön kiderülne, ha tennének ilyet. Gondolj bele, az üveg nem oldódik sem a nyálban, sem a levesben, ha csak belenyalsz, már ott maradna a szádban az üvegpor, meg főzésnél az edény alján is.

Ha erre valami okos azt mondaná, azért nem vesszük észre, mert olyan keveset tesznek bele, visszakérdezek, akkor meg minek?


Egyébként az üvegpor tartalmaz mikronos nagyságrendű szemcséket is, ezért is veszélyes, ezért okozhat pl. üvegcsiszolóknál szilikózist. A véráramba ott sem kerül, de épp elég ahogy a tüdőt kicsinálja.


De ez a sóba keverés egy paranoiás hülyeség.

2013. aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebbőla videóból bárki elhisz egy szót is? Ennyi baromságot rég láttam 5 percbe sűrítve.
2013. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!