Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Paradoxon az idő keletkezése?

Attila_the_hun kérdése:

Paradoxon az idő keletkezése?

Figyelt kérdés

Ha az ősrobbanás pillanatában keletkezett az idő akkor nem jöhetett létre az az ok ami kiváltotta az idő keletkezését, hiszen előtte nem történhetett olyan változás ami kiváltotta volna az idő keletkezését. Azok akik állítják, hogy a világunkban a változáshoz időre van szükség azok egyúttal azt is állítják, hogy változás nem következhet be az idő nélkül.

Neked mi a véleményed erről a paradoxonról?


2013. aug. 31. 00:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Az ősrobbanás egy marhaság amit beetetnek velünk. A tudósoknak pénz kell kutatásra. Különben az univerzum statikus.
2013. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Amennyiben ahhoz az okhoz ami kiváltotta az ősrobbanást időre volt szükség akkor igaz amit mondasz. De mivel nem tudjuk mi okozta ezért nem tudjuk hogy igaz-e az állításod.

Az egyik lehetséges magyarázatot a Bránelmélet adja, itt sincs szükség a mi fizikai világunkban időre hogy létrejöjjön az univerzum és az ősrobbanás.

2013. aug. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A másik lehetséges magyarázat meg az, hogy az egészet a Nagy Programozó írta, és akkor nincs probléma. Az persze megint kérdés, hogy a Nagy Programozót ki írta.


Ezekre soha nem lesz válaszunk.

2013. aug. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Makoscsiga ***** válasza:

"Paradoxon az idő keletkezése?"

Nem. Egy cseppet sem az. Mint ahogy a cica sem, es a ceruzahegyezo sem paradoxon.

2013. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Az egyik lehetséges magyarázatot a Bránelmélet adja, itt sincs szükség a mi fizikai világunkban időre hogy létrejöjjön az univerzum és az ősrobbanás."


Ám ezzel azt is mondod, hogy a világunkban nincs szükség az időre"

2013. aug. 31. 09:22
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem paradoxon, mivel az idő egy olyan fogalom amit mi emberek eszkábáltunk össze a rendszer entrópiájának növekedésének jellemzésére alkottunk. Azért mert így határoztunk, ezért nem is működhet másképp, ha az ősrobbanást tekintjük a világ kezdetének.


A világ kezdetekor, vagyis a Planck-időszak első Planck-idejével, együtt megjelent az idő. Addig nem volt tudomásunk szerint változás, mait érdemes lett volna megörökíteni, így az idő használata is felesleges. Az első állapotváltozás az eredetihez képest az idő kezdete. Egyszerűen fordítva szemléled a dolgot a változás "hozta létre" az időt nem az idő a változást.

2013. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, így valóban paradoxon, de ha elfogadjuk azt, hogy az Ok felette áll térnek és időnek, mivel Belőle származik, a paradoxon fel van oldva.
2013. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy összeolvasunk mindenféle irományt, még sületlenség jön ki belőle, ha nem értjük az oda (az ismeretek arra a szintjére) vezető lépések mindegyikét.

A természet nem értelmezi az időt, azt az ember értelmezi, mert különben nem tudná megmagyarázni a természeti jelenségeket. A kutya se értelmezi az időt, meg a csiga se, hát még a Mátra hegység.

Az idő fogalmát az ember alkotta és fokozatosan tisztult le az értelmezése. Tehát se idő keletkezés, se paradoxon, ezek nem értelmezhető kijelentések. Az idő arra szolgál, hogy a természetben lejátszódó, az ember által észlelt jelenségek közötti összefüggéseket és kapcsolatokat legyen képes az ember elgondolni.

Akinek az idő ilyen tulajdonságaival van problémája, annak valójában nem az idő okoz gondot, hanem az absztrakt gondolkodás, és a végtelen értelmezése.

2013. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Az idő arra szolgál, hogy a természetben lejátszódó, az ember által észlelt jelenségek közötti összefüggéseket és kapcsolatokat legyen képes az ember elgondolni. "


Így van, én is ezen a véleményen vagyok. Tehát az idő nem egy fizikailag is létező jelenség. Ezért is tettem fel a kérdést amiben szintén azt szeretném igazolni, hogy az idő nem keletkezett. Azt -ahogyan Te is mondod- csak mi találtuk ki, arra, hogy a körülöttünk lévő világot és annak változásait megfigyelni, értelmezni tudjuk.

2013. aug. 31. 19:22
 10/17 A kérdező kommentje:

"Nem paradoxon, mivel az idő egy olyan fogalom amit mi emberek eszkábáltunk össze a rendszer entrópiájának "


Valóban nem paradoxon ha elfogadjuk a Te véleményedet, azaz azt, hogy az idő nem létező jelenség hanem csak egy fogalom amit mi találtunk ki.

2013. aug. 31. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!