Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szemszínek kialakulása (kék,...

Szemszínek kialakulása (kék, szürke és zöld)?

Figyelt kérdés

Miért alakultak ki ezek a szemszínek,ha a barna volt az eredeti?Anyukámnak kék a szeme,de a szüleinek barna szeme volt,viszont a családban felmenőknél sok volt a kékszemű.Anyukám szeme kék,apámé barna,de az enyém szürke.A nővérem féltestvérem,neki zöld a szeme,de anuykámé kék,és az ő apjának is barna szeme volt.


Anyukám esetében tudom,hogy valamiféle ¸¸recesszív allél˝ -ról van szó,amit értek is,de a kék szem hogyan jött létre(szintén kérdés a másik 2 szemszín esetében is)?A nővérem és az én esetem nem tiszta.



#szemszín-zöld-kék-szürke
2013. aug. 31. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Már volt néhány hasonló kérdés, ezek közül a sok hasznos link miatt ezt ajánlom figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__45..

Plusz a Wikit kiegészítésnek:

[link]

2013. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nektek azért más a szemetek szine, mert titeket a postás bácsi csinált
2013. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan genetikai tulajdonságpárok, amelyekben az egyik domináns, a másik recesszív. Ilyen a kék (és árnyalatai) valamint a barna szemszín. A kék szeműnek két "kék" kromoszómája van, a barnának vagy két barna, vagy egy barna egy kék. Két barna szemű szülőnek úgy lehet kék szemű utódja, hogy mindketten a "kék" kromoszómájukat adják. Ha nekik ilyen van, akkor az ő felmenőik között biztosan volt kék szemű, többnyire kettő is. Viszont olyan barna szemű szülőknek, akiknek mindkét (vonatkozó) kromoszómája "barna", csak barna szemű utódai lehetnek. Az árnyalatok egyéb résztulajdonságok változataiból adódnak.
2013. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szia. nekem sötétbarna szemem van (anyum, apum barna szemü), a férjemnek jégkék )nagyon világos, a lányunknak pedig szürke, amikor sir akkor kékes szinü. amugy én is kerestem már ilyeneket és kiderült, hogy a kék szem vérfertőzés eredménye
2015. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!