Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi a tudat?

Szerintetek mi a tudat?

Figyelt kérdés
S ha a tudatnak köszönhető az emberi intelligencia, akkor az csak öröklött és tanult, vagy elképzelhető, hogy a természet eredendő törvényeiből fakadt és csak felszínre kell hozni azt a tudást a memóriából?

#szellem eredete #tudat kialakulása.
2013. ápr. 27. 01:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen 1/ ez a videó magyarázat nagyon jó De mindegyik Morgan Freeman előadás.


Bár még nem hallgattam végig mindegyik videóját, de köszönöm neked, hogy ezt betetted. ez a tudatalattit magyarázza főleg-- de még ehhez is lesz plusz megjegyzésem... később.


azt keresném benne, amit én még pluszként sejtek, kíváncsi lennék ők gondoltak-e hasonlóra a tudatunkkal kapcsolatban.

2013. ápr. 27. 20:27
 3/19 anonim ***** válasza:
te kérdezel és amit te gondolsz megtartod magadnak? ejnyebejnye :D
2013. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Üdv. okeán. Tudod van magyarázatom és véleményem a tudatról

a blogom egy fejezetében, az eddigi orvosi ismeret és a saját megfigyeléseim együttese;32.f. Tudat, tanulás, memória, érzékszerveink. fejezetben.


De tudod évek óta van egy gyanúm,amit elég nehéz megfogalmaznom,és ezért lettem volna kíváncsi,hogy van -e valaki még rajtam kívül olyan, akinek szintén eszibe jutott hasonló, amiről nem szólnak az eddigi orvosi megállapítások, holott talán jelen van ez a fajta memória is az agyban, mint tudatalatti memória.


Tehát elképzelhető, hogy más valakiben is felmerült, csak Ő se fogalmazta meg önmagának se, akár csak Én, és csak mint megérzés, sejtés van a gondolatainkban.


De senkit se szeretnék befolyásolni, ezért várok hátha előrukkol valaki ezzel a sejtéssel"


Okeán-- lenne egy javaslatom-- el kellene gondolkodnod azon, hogy valóban mindent tanul vagy örököl az ember az őseitől tudatilag? Valóban a zseni ennek köszönhetően és önmaga zseni mivoltának köszönhetően talál fel bármit?


Mi erről a véleményed, nem elképzelhető az, hogy minden törvényszerűség eleve ott van az agyban és a lélek energia részecske hullámain, amiről azt hiszik az agykutatók, hogy kihasználatlan agy-részlet? S a zseni csupán azért zseni, mert neki sikerült valami eddig nem ismertet, előbányásznia, hamarabb, mint bárki másnak?


Ami pedig a videot illeti, az tettszett, egy kísérletet leszámítva!-- amikor a pszichológus, alkalmazza a hindu meditációs gyakorlatot és felkéri a delikvenst,hogy egyetlen szót ismételjen és így érheti el a teljes gondolat nélküliséget.


Az még hagyján ha az olyan szót ismételteti, többször, amelyiknek nincs a memóriában képi lenyomata, (béke, jó, rossz, szeretet) bár így se egészséges az agyra nézve, de a hindu guruk általában olyan szavakat használnak, amit el is tudnak képzelni,(fehér virágot, az utat ami istenhez vezet stb) mert van képi adat belőle, de ezt tanítja az agykontroll gyakorlati része is,(képzelj el egy folyót, ami csendesen folyik és ringatnak a hullámok stb) csak még hozzáteszi számolj visszafelé-- tehát nem csak lelassítja az agy működését energetikailag (ez ártalmas!)de a képi adatot is elővetett lásd.- és az önszuggeszcióval elért hatása, még veszélyesebb, mert megtanítja az agyat hallucinálni, először csak csukott szemmel a szemhéjra, de a sok gyakorlás miatt ez rögzülhet és akkor is kivetülhet, mint valóság kép, amikor már, nyitott a szem, és nem az előtte levő valóságot fogja beengedni a látóideghez és látni, hanem a szemlencsére kivetült hallucinogén képet fogja láttatni, élet nagyságban--- ami már nagyon komoly betegségbe torkolhat; téveszme, majd skizofrénia.


Egyébként a többit, nagyon okos kutatásnak, megfigyeléseknek tartom.

2013. ápr. 29. 06:54
 5/19 anonim ***** válasza:

valami olyasmire gondolsz, hogy az agy valahogy elér valami információt a távolból? valami kollektív tudattalan pl?


amúgy ennek magának szerintem nincs közvetlen kapcsolata a tudat kérdéséhez. ezt egy nem tudatos valami is megtehetné elvben. nekem ez függetlennek tűnik a tudattól.

2013. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
egyébként platón úgy képzelte a tanulást, hogy az valójában visszaemlékezés. a lélek születése előtt a valódi dolgokat szemléli(ideákat) és aztán átmegy a felejtés folyóján amikor megszületik. és akkor jön létre itt ebben a kevésbé valós világban ismeret, amikor a tekintetét újra a benne meglévő de elfelejtett dolgokra tudja emelni.
2013. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ne kanyarodj Platonig, maradj itt a saját memóriádnál. és ne képzelj valami külső globális sugárzást se, még akkor se hogy az is jelen van, mint ember-alkotta globális szuggesztió és a földi sugárzás törvényszerűségei is beletartoznak.


Csak önmagadra gondolj a te tudatodra, ha belegondolsz olykor úgy érzi az ember hogy ezt vagy azt hallotta már, ez vagy az olyan ismerős-- holott nem hallott hasonlót valójában csak a tudatból jött felszínre.


Mire is gondolok ha egy ember alkot valamit, bármit, elkezdi esetleg egy ötlete alapján és menet közben ha akarja hanem eszébe jutnak változtatások és fokról fokra újabb ötlettől vezérelve kész lesz az alkotás.


hangyák vagy a méhek nem jártak iskolába nem tanultak technika órán és még is olyan boyokat, kasokat alkottak, ahol megoldott a légkondicionálás-- sugallta volna bármi is nekik?- azt gondolom nem, egyszerűen benne volt abban a parányi agynak minősülő idegdúcba és a lélek energiájuk gondolat feszültségében.


az emberi és minden életfajnál hasonló lehet a helyzet ez határozhatja meg a testi felépítésükön túl, az életstílusukat, az élni Tudásukat, hogy benne van eredendően minden a tudatalattiban mint törvényszerűségek, amely a fajok differenciálódása következtében egyre több és több infót volt képes begyűjteni a természet nyújtotta, sugározta törvényszerűségekből. -- az ember ezt csupán tovább variálja élete során, mivel sokkal szélesebb logikai, érzelmi töltésű fantáziával rendelkezik a differenciáltabb agynak köszönhetően.-


Tehát csak az a kérdés mit hozunk felszínre mi vagy a környezeti hatások, már pici tipegő gyermekkortól kezdve a kis tudatalattiból fokozatosan.


erre végeztem kísérletet és megfigyelést is, és beigazolódott. Remélem volt értelme és gyümölcsöző lesz az életük folyamán az érdeklődési körük.(vagy már inkább mániájuknak nevezhető)

2013. máj. 1. 17:29
 8/19 anonim ***** válasza:

továbbra is. amiről írsz az nem specifikusan a tudathoz köthető. pl a hangya tuti tudatos lény? elképzelhető, hogy nem és mégis képes létrehozni ezeket a struktúrákat.


de amúgy én inkább arra gondolnák, hogy arról van szó, hogy vannak bizonyos természeti törvények(szabályok) és bizonyos kiinduló feltételek és ezek meghatároznak bizonyos mintákat. szóval maguk ezek a keretek olyanok, hogy ha hatékony akarsz lenni benne, akkor bizonyos módon kell viselkedned. és ha nagyobb mentális erőforrásokkal bírsz, akkor más szinteken fogod megalkotni ezeket.


nézd meg ezt pl:

http://www.youtube.com/watch?v=XcuBvj0pw-E


nem tudom tudsz e angolul, de ezek a komplexnek mondható minták iszonyú primitív szabályok, változó feltételekre alkalmazásával jönnek létre.

össz-vissz ez a két szabály hozza létre azt az egész 2D-s "életet":

- ha van kettőnél kevesebb vagy négynél több szomszédja van egy színes helynek fehér lesz.

- ha egy üres helyet három színes vesz körül az is színes lesz


hihetetlen nem de?


ez is ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=C2vgICfQawE

2013. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszi okean hogy feltetted, a második videó nagyon tettszett.

Nem értek angolul, mert nem volt módomban nyelvet tanulni, nekem csak a ruszki volt kötelező az intézetben. Felnőttként a franciát kezdtem el, de azt is abban kellett hagynom, akkor már a családom szükségletei miatt na és a tanárom aki nem kért sok óradíjat, halála miatt.


szóval a második videó ha jól értelmeztem, a tudat (törvényszerűségek) globális, fokozatos keletkezését és annak áramlását mutatta be.


Erre gondoltam, hogy az élővilág keletkezése idején is, volt egy fajta globális tudat, információ áramlás részecske sugárzások által, az élet alkotása közben is, ami bekerült a tudatalattiba- ezért említettem a hangyát. S ugye arra gondoltam, hogy elképzelhető hogy valójában ezek a törvényszerűségek,ismeretek,infók, mind ott vannak a fejünkben mélyen, abban az agyi tartományban, amire azt gondolják kihasználatlan.


Tehát nem csupán az ösztönösségnek nevezett, alkotja a tudatalattit, hanem mind az univerzumi sugárzással szerzett, mind pedig a föld globális információi is, ott lehetnek.


Tehát mélyen lehet egy tudás halmaz, az emberi fejben, és ha azt gyermekkorban egy-két tartományban" megpiszkáljuk, felszínre hozva, akkor az a gyermek abba az irányba fog tovább érdeklődni, tehát maga az élet körülményei is, meghatározzák a fejlődés útját, illetve megrekedését. (természetesen a genetikai agyi-épségen kívül, ami vagy blokkol vagy abnormális géniuszt alkothat)


azt figyeltem meg a saját fiamnál, hogy mivel állatokat boncoltunk és a testrészeket beszéltük meg, még kicsi kortól kezdve, ez felszínre hozott benne sok mindent. De nem ezen a pályán indult el, mivel építkeztem, azt is megbeszéltem vele, és együtt terveztük és alakítottuk a házunkat- így építésznek tanult itthon. aztán disszidált, ott nem kellett ez a képesítése így melózott egy húsfeldolgozóba először-- és aztán ott elvégezte az orvosit.


Van két csodálatos unokám akiket, mi nevelünk 9 éve a nagyobbik épp most fog érettségizni.


A lányom, sajnos örökletesen problémásan született- de a motorok a gépkocsik érdekelték kamionos akart lenni- de elszúrta az életét a párválasztással-alkohol függő lett-


Viszont a nagyobbik unokámat amikor kicsi volt, csak a gépkocsikhoz cipelte 3 évesként szinte minden kocsit márkát ismert, de el is olvasta a nevüket. Aztán amikor itt lettek felejtve" akkor már kettő-- el szerettem volna terelni a figyelmét más felé 8-9 évesen-de csak részben lehetett már, akkor már dübörögtek a motorok a fejecskéjében.


A kicsit viszont, mindig terelgettem és amikor hozzám került, akkor volt olyan amit erősebben (zene) és volt több minden, amire csak felhívtam a figyelmét, csak megpiszkáltam" Most 13 éves lesz és csodálatosan játszik zongorán és szintin egyre többet komponál. Viszont, olykor nagy türelmemnek kell lenni, mert mindent áttervez, mindent átrendez, oszt-szoroz bankárt játszik kamatra" adja a kölcsönt a nagyapjának


De az élet maga is tulajdonképpen újakat alkot és visszasugározza.

2013. máj. 3. 08:56
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem fejeztem be a gondolatot, mert a konyhában volt dolgom és utána nem reagált a gépem, szóval elmentettem


De azt hiszem körülbelül fel is vázoltam mire gondolok, hogy az ember talán sokkal többet tud, mint ami a felszínre kerül, és tulajdonképpen nem a zsenialitás az érdeme valakinek, hanem csak a szorgalma, hogy kitart-e annál amibe kezdett, amit felszínre hozott önmagából és nem siklik félre ismeretlen területre, ami miatt aztán már bizonytalanná, szorongóvá válik.


Talán ez is oka lehet a különböző depresszív tünetnek és tudat módosító szerek használatának. A lányom súlyos diszlexiát örökölt az apai nagypapától-- de a családi kapcsolata a kereskedelemre kényszerítette, holott már attól ideges lett, ha papírt, tollat adtak a kezébe viszont fantasztikus jól vezette a nagy monstrumokat.


Tehát egy új embernél, meg kell piszkálni már kicsi kortól a tudatalattiban meglévő rejtett információkat. ami lehet globális és egyenesági vonalaktól öröklött.

2013. máj. 3. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!