Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Intelligenciája van a világegy...

Attila_the_hun kérdése:

Intelligenciája van a világegyetemnek?

Figyelt kérdés

A gyümölcs táplál minket, vagy a gyümölcsfa? A Földön élünk, avagy a Föld él mi általunk? A válasz egyértelmű. És akkor itt a következő kérdés: Vajon mi vagyunk az intelligens lények, avagy önmaga a világegyetem. A végkövetkeztetésem az, hogy mivel a kozmosz hozott létre minket és a tudatunkat is, így önmaga a kozmosz lett intelligens, hiszen a világegyetem a gyümölcsfa és mi vagyunk a gyümölcse.

Ilyen hüleségekre gondolok.


2013. szept. 5. 00:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

"Intelligenciája van a világegyetemnek?"


Elnézve annak idején a Mónika show közönségét, szereplőit és műsorvezetőjét, a világnak sok mindene van, de hogy intelligenciája nem sok, az majdnem biztos.

2013. szept. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"a Mónika show közönsége"


Az egyik oldal. De ott a másik is. -szerencsére

Egyébként hálás lennék ha nem bagatellizálnád el a kérdést. Azaz ne csináljunk itt is Mónika show-t.

2013. szept. 5. 01:15
 3/25 anonim ***** válasza:

"mivel a kozmosz hozott létre minket és a tudatunkat is, így önmaga a kozmosz lett intelligens"


Ezt így elég erős kijelenteni. Ugyanis semmi sem bizonyítja hogy nem az elménkben létezik csak az egész kozmosz, mi pedig csak egy fotórealisztikus valóságban létezünk.

"Holografisztikus Univerzum"

2013. szept. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Eredeti kérdés. A világegyetem óriási nagy, elképzelhető, hogy óriási mennyiségű intelligenciát tartalmaz, csak nagyrészt egyenletes eloszlással, nem koncentráltan, ezért csak néha tud megnyilvánulni. Néha az intelligenciának kialakulnak ilyen sűrűsödési pontjai, mint az egyre fejlettebb élőlények, majd az ember, akkor láthatóvá válik, és exponenciálisan növekedik. Hasonlóan ahhoz, ahogy a tömeg és az energia eloszlik a világban, majd összeáll csillagokká, galaxisokká, valamint fekete lyukká. Ugyanilyen sűrűsödési helyei lehetnek az intelligenciának is, ami végül szintén szingularitássá válhat, mint a fekete lyuk, vagy már előtte szétrobban.
2013. szept. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Wadmalac ***** válasza:

Egy világegyetem-méretű Gaia?

Miért ne?

Meglenne rögtön az összes istenhit megalapozott kiindulópontja.

2013. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

A hivatalos tudomanyban a fizikaban es a biologiaban vagyok jaratos. Semmi olyan tudomany berkein belul letezo gondolat nem jut eszembe, am i az egesz univerzum vagy akar egy bolygo "inteligens" fejlodeset... egyaltalan megemlitene.


De nyilvan hangyak se vagyunk az univerzumhoz kepest...

2013. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedved Digo! A Földön élünk, avagy a Föld él mi általunk? A Föld táplálja a fát, avagy a fa önmaga a Föld? Az élet a Földön keletkezett, vagy pedig benne volt mint egy mag?


Az embert nem lehet különválasztani a világegyetemtől. Mi is a világegyetem szerves része vagyunk és a tudatunk is annak része. Ha mi élünk akkor a világegyetem is él méghozzá éppen úgy ahogy mi. Az élet nem a Földön keletkezett hanem önmaga a Föld él. Az élet a Földből jött és nem a levegőből mint ahogy a hajunk sem egy sapkából nőtt hanem a fejünkből.

Szóval nem mi vagyunk a tudatos lények hanem a világegyetem. Mi csak a "szócsöve" vagyunk.

2013. szept. 5. 09:31
 8/25 A kérdező kommentje:

"Semmi olyan tudomany berkein belul letezo gondolat nem jut eszembe, ami az egesz univerzum vagy akar egy bolygo "inteligens" fejlodeset... egyaltalan megemlitene. "


Akkor én most megemlítem. Vállalom az úttörő szerepét. :)

2013. szept. 5. 09:33
 9/25 Wadmalac ***** válasza:

Pedig volt ilyen elmélet, nem is kevés. Először csak bolygó szinten, a Földet mint élőlényt nézve, ami táplálkozik (napenergia, csillagközi por, meteorok stb.), folyamatosan új bőrt növeszt (kőzetlemezek lesüllyedése, új köpeny keletkezése) és az általunk életnek nevezett dolog a parazitáinak összessége.

Persze ez elég sántító analógia, inkább sci-fi, mint valódi tudományos elmélet.

A Gaia-elmélet, miszerint minden élő összekapcsolódik egy nagy közös intellektusba, szintén főleg sci-fikben jelenik meg (Asimovnál a Gaia és Galaxia), de tulajdonképpen nincs tudományos szempontból akadálya. Csupán feltételezni kell, hogy ez a telepatikus vagy mineknevezzem kapcsolat nem korlátozódik fénysebességre, mert különben igencsak lassú agyú zsenink lenne, egy kósza egyszerű gondolat alatt nem hogy az emberiség, de még a Föld is fel- és letűnne, úgy meg nehéz beszállni a proci működésébe.

Mindenesetre az elmélet elfogadásához erősen át kell értelmeznünk a jelen definíciónkat az intelligenciáról, de magáról az életről is.

2013. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Csupán feltételezni kell, hogy ez a telepatikus vagy mineknevezzem kapcsolat nem korlátozódik fénysebességre"


Ezt nem kell feltételezni, van ilyen. Bár nem valamiféle "telepatikus kapcsolat", hanem a kvantumösszefonódás jelenségével működhet, amikor összefonódott részecskék valamilyen kvantumos jellemzői ugyanazok, és bármilyen távolságban vannak egymástól, és ha az egyiknek megváltoztatjuk az állapotát, akkor a másiknak is megváltozik. Az utóbbi pár évben kezdtek kísérletezni ilyesmivel, és fotonokkal is működik a dolog. Ha arra gondolunk, hogy a kozmikus háttérsugárzás, mint elektromágneses sugárzás jelen van és mindig is jelen volt mindenütt, akkor akár ez lehet a közvetítő közege ennek az azonnali kommunikációnak.

2013. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!