Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az idő végtelen, akkor a...

Ha az idő végtelen, akkor a világ megsemmisülése után, szükségszerűen ki kell alakulnia újra a világegyetemnek?

Figyelt kérdés

Az ősrobbanásnak nem volt oka - mondja Stephen Hawking - előtte nem volt sem tér, sem idő, sem teremtő. Fogadjuk el játékból.

Ha ki tudott alakulni a világ ok nélkül és mostani ismereteink szerint meg is fog szűnni, legalább is a föld, de tegyük fel a világ is, akkor nem logikus, hogy újra és újra ki fog alakulni az ami most van? Magyarul újra meg fogunk születni, ha nem is személy szerint mi de hasonlóan az emberek, állatok stb.?


Egy örökkön örökké tartó körforgás?



2012. okt. 11. 06:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A húrelmélet szerint van egy többdimenziós végtelen tér, amiben 3dimenziós membrànként elképzelhető lapok vannak(brànok), a mi vilàgegyetemünk 2 ilyen bràn véletlen összeütközésével keletkezett, nem pedig egy felrobbanó szingularitàsból. Ezt vizsgàljàk az ütköztetőkben. Sok vilâgegyetem lehet, mindből kezdődhet màsik. Szerintem màr Hawking is a húrelmélet híve.
2012. okt. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ok, de ezek a lepedőszerű párhuzamost terek is valamiből kellett keletkezzenek, ott is élhetnek lények, talán ők is ilyen hülyeségekről vitatkoznak az ottani világban lévő gyk-n, tehát azokra a "lepedőkre" is vonatkozhat a kérdés.


S. Hawking új sorozata a "nagy terv - grand design" 2012-es, a húrelmélet pedig régebbi, volt ideje gondolkodni rajta, nem hiszem, hogy most nyáron változott volna a világról a felfogása, persze simán lehet. Vagy a Higgs-bozon miatt mondod?

2012. okt. 11. 07:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja. De nem kísértem figyelemmel mit csinàl mostansàg. Körforgàsnak lehet mondani, de ugyanaz biztos nem alakul ki. Ès tuti, hogy valahol valakik ugyanúgy erről filóznak.:)
2012. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt meg hogy miből lett, mi sose fogjuk megtudni, mert az érzékszerveinkkel csak a vilâg egy kis darabjàt fogjuk csak fel. Ahhoz hogy az egészet làssuk, màs és jobb érzékszervekre lenne szükség
2012. okt. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Teljesen jogos a felvetés, ezért ma sok tudós nem is az Univerzumban gondolkodik, hanem univerzumokban.
2012. okt. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt a nagy terv könyvet majd elolvasom, csak a régebbi könyveit olvastam Hawking profnak, kívàncsi vagyok mi új van benne
2012. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk arról az apróságról se feledkezzünk meg, hogy amit itt idő alatt képzeltek, az az ember képzete, hogy képes legyen megérteni a körülötte zajló folyamatokat. Ebben az értelemben az idő az ember fogalomrendszere és nem több.


Fantáziadús emberek természetesen sok mindent kiötölhetnek, hiszen nemcsak a tér, de az ember kíváncsisága is végtelen. De ez ténnyé akkor változik, ha megfigyelés is van róla. Nos ezekről az elméletekről ezt még egyelőre nélkülöznünk kell.

Hipotézisek tulajdonságairól vitatkozni végtelen nagy szabadság. Ha az ember egy kicsit ért a fizikához, könnyű olyant mondani, ami nincs (nagy) ellentmondásban a tapasztalatokkal, igaz bizonyítani sem lehet.

2012. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog az idő. Néha én is azt gondolom, hogy nincs. Teljesen jogos, csak mi magunknak kezdtük mérni, hogy tudjunk tervezni "időben".

Persze máskor meg arra gondolok, hogy idő nélkül nincs semmi történés. Ebből következve a világ sem jöhetett volna létre.

A tér-idő fogalmát meg nem értem.

Nem vagyok egy Einstein :)

2012. okt. 11. 22:38
 9/13 dragonline ***** válasza:

A kérdező kommentje:


''Érdekes dolog az idő. Néha én is azt gondolom, hogy nincs. Teljesen jogos, csak mi magunknak kezdtük mérni, hogy tudjunk tervezni "időben".

Persze máskor meg arra gondolok, hogy idő nélkül nincs semmi történés. Ebből következve a világ sem jöhetett volna létre.

A tér-idő fogalmát meg nem értem.

Nem vagyok egy Einstein :) ''



Tér nélkül nincs idő.

Anyag (energia) nélkül nincs tér.

Az anyag a térben és időben létezik azaz a téridőben.

Azért nem lehet a teret az időtől külön választani,mert mindkettő elveszti értelmét a másik nélkül.

A tér három dimenziós az idő egy dimenziós a téridő négy dimenziós.

Az anyag csak a téridőben létezhet és állandó mozgásban van, a téridőt elgörbíti akár egy kifeszített sátorlapra helyezett vasgolyó. Ráadásul mozgásban van ezért a tér azon pontja görbül ahol éppen az anyag hat rá és ez idő nélkül nem lehetséges.

Az idő abban a pillanatban értelmét ott ahol nincs anyag.

Ott tér sincs és idő sincsen.

Talán egy kiterjedés nélküli pontban összesűrűsödött energia létezhet tér és idő nélkül legalábbis eddig az ősrobbanás elmélet szerint ezt így képzelték el.

Lehetséges hogy így van és az energia számára nem feltétlenül szükségszerű a téridő léte.

Ahhoz hogy matériává váljon viszont már elengedhetetlenül szükséges a téridő.

2012. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ok érthető. Köszi.


Az energiának miért nem kell tér, téridő? Hogyan létezik?

Hawking szerint a robbanás előtt nem volt semmi. Energia sem.

2012. nov. 3. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!