Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol foglalkoznak a káoszelméle...

Hol foglalkoznak a káoszelmélettel (intézményi szinten, iskola szempontjából)?

Figyelt kérdés
Szóval, az van, hogy engem már roppant kis korom óta megfogott a káoszelmélet, roppantul érdekel, többet szeretnék tudni róla, és azt szeretném kérdezni, hogy (továbbtanulás szempontjából) hol, melyik főiskolán/egyetemen foglalkoznak kifejezetten ezzel az elmélettel illetve ennek ágazataival, esetleg úgy, hogy káoszszakértőket tanítanak (jobban nem tudtam megfogalmazni)?

2013. szept. 7. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméleti fizikusok foglalkoznak ezzel (pl. Tél Tamás, az ELTE-n)
2013. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg a BME-re is benézhetsz ahol Stephán Gábor okít tudtommal a témában, de az ELTE-n is tanít tudtommal Vicsek Tamás is, aki szintén a téma neves magyar szakértője.


Általánosságban matematikához tartozik a témakör, de minden reál tantárgyban felmerül felületesen egyetemi képzések során behatóbban elméleti fizikusként, közgazdászként de főleg matematikusként foglalkozhatsz behatóbban a dologgal.


Hogy egész pontosan mely területeket érint a dolog, itt megtalálhatod:


[link]

2013. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azert jo lenne tudni hanyadikos vagy, stb.

Kaoszelmelet tul szuk terulet ahhoz h ilyen szak legyen, a fent irt teruletekrol szoktak kikerulni a kutatoi.

Amit nem kerdeztel, de akartal:) :

Gimiskent mar szerintem vehetsz reszt egyetem altal szervezett 'szakkor' jellegu programokban, kis projektecskekben.

Ha erdekel, fordulj az Elten a Mafihe.hu -hez, sztem tudnak valamit mondani, ha ok maguk nem szerveznek ilyet. Debrecenben is van ilyen lehetoseg.

(Ha nem jutsz zoldagra irj nekem pm et, rakeresek)


A matematikusok az elmelettel foglalkoznak, de nehany tudomanyban hasznaljak is, es az nem kevesbe erdekes! Persze azert matematika, programozas kell az ilyesmihez.

Azert az tudnivalo, h a kaoszelmelet jo 20 eve volt marha divatos, ma mar uj divatok vannak a fizikusok kozott "komplex rendszerek", halozatok, stb. (Ettol persze meg ezt tovabbra is sokan kutatjak, alkalmazzak)


Vicsek Tamas sztem nem annyira kaoszos, nemreg meg ezerrel networkozott, de nem kovettem, valahol biztos alkalmazta...


Egy biofizikus.

2013. szept. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BringaManó ***** válasza:
100%

Azt sajnos nem tudom, hogy melyik kormányzati háttérintézményben teremtették meg a káoszelméleti alapokat, de a káosz gyakorlatba való átültetését – "intézményi szinten, iskola szempontjából" – a Nemzeti Erőforrás Minisztérium alá tartozó Köznevelésért Felelős Államtitkárság, illetve a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ meg a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. végzi, nagy lendülettel, öles léptekkel.


(bocs)

2013. szept. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó xd
2013. szept. 8. 11:09
 6/7 A kérdező kommentje:
amúgy 10. évfolyamra járok :)
2013. szept. 8. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:

3. Vagyok, bringamano meglatasai helyesek, es fogunk is errol kozolni egy cikket ("iskolateremto kaosz?") valamikor nyaron, 2014ben vagy 2018ban...

(Bocs)


Fireroller

2013. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!