Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Háztetőre 6m-es vasrúd? Nem...

Háztetőre 6m-es vasrúd? Nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tanyán lakom és végre lenne lehetőség egy gyors internetes kapcsolatra. A szolgáltató embere kijött és közölte, hogy úgy tudnák megoldani ha tennénk egy 6m-es rudat a tetőre és arra menne az antenna. Tudni kell, hogy a környéken sok az erdő de ahol mi lakunk az egy viszonylag síkabb terep van a ház mellett néhány fa de ennyi. A legközelebbi épület egy kb 500 m re lévő mobil adótorony.

Kicsit kiráz a hideg a gondolatra, hogy egy vasrúd legyen a tetőn mert félek bevonzza a villámokat.

Beszéltem egy villanyszerelővel, hogy nem kellene egy villámhárító a házra de szerinte olyan régi a ház, hogy ha becsapna a villám akkor úgyis leégne a tető ha pedig a ház mellé raknánk a villámhárítót akkor csak bevonzaná a villámokat az egész környékről...



2013. szept. 11. 01:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

én ezt szeretném ? [link]

az a gond, hogy kb egy fekete lyukban vagyunk az erdő miatt, nagyon problémás a mobil net bár most akarok vodafone ra váltani bár a lefedettségük gprs/edge 3 G lefedettséget meg csak kültérinek írják az oldalukon de annál ami most van csak jobb lehet...

2013. szept. 11. 13:02
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem annyiért van 30Mbites netem a telenormál, amennyiért ők a 8Mbitet kínálják :/
2013. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 radír67 válasza:

Egy jól megépített villámhárító biztonságosabbá teszi a házadat! A szabadonálló épület is vonzza a villámot, ha nincs rajta vasrúd, akkor is. Viszont, egy olyan vascső, ami egy antennát elbír már jó felfogónak. Akkor már csak egy levezető és egy földelő kell hozzá. Ha az épület lakóépület, (a villámhárító méretezésénél számít a rendeltetés) és nem túl magas, egyszerű villámhárító is megteszi. Fontos, hogy jól legyen méretezve, különben többet árt mint használ. Amikor Én tanultam, az MSZ 274-es szabvány írta le, hogyan kell a villámhárítót kivitelezni. Most nem tudom mi a hatályos szabvány, valószínűleg, megmaradt az MSZ 274, csak kapott egy EU-s számot. Nézz utána.

Sok sikert.

Ja, az antenna villámvédelmével pedig, a szerelőknek kell tisztában lenni.

2013. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 radír67 válasza:
Még annyit, hogy a különálló oszlop is jó lenne, de az antenna kábele bevezeti a villámáramot az épületbe, és ún. másodlagos kisülést okozhat.
2013. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!