Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát kiengedni a háztetőre...

Macskát kiengedni a háztetőre veszélyes? Van olyan macska itt, aki kijárhat, és nincs vele semmi gon?

Figyelt kérdés

Van egy cicánk, aki minden áron ki akar jutni. Őszintén szólva én épp ezért nem is szívesen tartok lakásban macskát, mert őt sétáltatni nem lehet vinni, de szívem szakad meg, hogy egy ennyire szabad állat bezárva éli az egész életét.


Hallottam, meg olvastam már olyan cicáról, aki kijár a háztetőkre vadászni, meg nézelődni, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez biztonságos. Fogalmam sincs, hogy meddig tud eljutni egyik tetőről a másikra mászva, vagy hogyha lemegy, akkor fel tud-e jönni.


Oltásai kinti élethez is meg vannak, és ivartalanítva is van.


Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata?


2011. ápr. 4. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, h egyáltalán lesz itt egy macska, aki válaszolni fog neked :D
2011. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Van olyan macska itt, aki kijárhat..."

Igen, engem kienged a gazdám a tetőre. (Bocs, de nem hagyhattam ki:))

2011. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi nem engedjük ki a tetőre,hiába menne madarászni,mert már 2x kellett nekem kimásznom,és betonra esnék ha esnék


szomorúan néz,de menjen a kertbe,vagy ahova akar,ne a tetőre

2011. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Évek óta, sőt születésem óta vannak macskáink. Olyan 14 éves korom óta gondoskodok a macskákról. (több, mint 10 éve) Sosem volt gond a háztetőkkel. Eszembe se jutott, hogy onnan leeshet egy macska. Rendszeresen mászkálnak a csatornákon, kupákon, sőt láttam már a közeli templom tetején is (ne kérdezd hogy ment fel oda, 8-10 méter magasan biztosan volt) de nem esett le. Erről egy vicc jut eszembe.

- Hova mész kandúr macska? - kérdezi a kis macska a nagy kandúrtól

- Megyek b*szni.- mondja a nagy macska - Ha akarsz gyere velem.

A kis macska és a nagy kandúr együtt sétálnak tetőről tetőre, kupáról kupára. Mire megbotlik a kandúr és megcsúszik a tetőn, megkapaszkodva az ereszbe csüng lefele. A kis macska utána. Csüngnek egy ideje. Mire megszólal a kismacska.

- Hümmm... B*szok még egy fél órát és megyek haza.

2011. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én rosszul tettem, hogy felengedtem a macskát a tetőre. Igaz nekem kinti macskám volt, de soha nem ment el az udvarból...Egyik nap megengedtem neki hogy felmenjen a tetőre...többet nem láttam...
2011. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49-es vagyok. Egy kérdés, hogyan NEM engeditek fel a cicátokat a háztetőre? Az enyém ha kimegy az udvarra, gondol egyet, felmászik a fára és már a háztetőn is van. Meg se tudnám neki tiltani.
2011. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na, csak a tisztázásképpen :) Azt akartam írni, hogy ismertek-e olyan macskát, csak azt nem engedte ezért kellett ilyen hülyén megfogalmaznom.


És ami nem volt egyértelmű: szobacicáról van szó, aki emeleti lakásban lakik, de mivel tetőtér, így az ablakból simán ki tudna menni a tetőre, csak félek, hogy baja esne ha kiengednénk, és ugye visszajönni is csak az ablakon tud, máshogy nem, tehát ha lemegy, fel is kell jönnie valahogy hogy be tudjuk engedni.


De így mégegyszer átgondolva hülye ötlet kiengedni, csak annyira sajnálom bezárva tartani. Mondjuk biztos sokkal jobb, mintha kiszáradt volna a csöveseknél a tűző napon, de akkor is.

2011. ápr. 4. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
nem jó ötlet, tapasztalatból mondom. Mi is kiengedtük a tetőre, mert szobacica volt és kivágyott. De 2+ le is esett a 3. emeletről. Túlélte de nem a szerencsén múlott, hanem mert puhára esett.
2011. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, így azért más a helyzet. Az enyémek kölyök koruk óta kinti-benti cicák. Így velük nincs gondom. De így nem is azzal van gond, hogy a tetőről leesik, hanem, hogy elmászkál valamerre, megfogja egy kutya, elüti egy autó. Inkább ne engedd ki.
2011. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jézus, társasház tetejére ki ne engedd! Egy az, hogy leesik. Kettő, hogy mégsem tud lejönni. Három, valahogy megoldja, hogy lejusson a földre és többet nem látod.
2011. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!