Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugye nem én vagyok hülye, és...

Ugye nem én vagyok hülye, és tényleg nem képes egy elektromotorra kötött generátor több energiát leadni, mint amennyit az elektromotor felvesz?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, megsértené az energia megmaradás törvényét...
2013. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyely György videóját nézted eltaláltam?:D
2013. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*Egely
2013. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem te vagy a hülye.


Alapból, könnyen tudod magyarázni: ha hallod a motort működni, vagy érzed melegedni, akkor ott veszteség van. Tehát alapból a motor több energiát igényel, mint amennyit felvesz.


Ugyanez a generátornál: ha hallod a generátort működni, akkor kevesebb energiát fog leadni, mint amennyit felvesz.


És mivel mind a két gépnek lesz hangja, és melegedni is fog, ezért tudhatod, hogy nem ad le többet a generátor, mint amennyit a motor felvesz :)

2013. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem. Még ha képzettség nélkül ránézel a motorra, már akkor nyilvánvaló, hogy mechanikai veszteség biztos van. És természetesen nem az az egyetlen. A tengelyen leadott teljesítény elvileg sem lehet száz százaléka a felvettnek és a tengelyen leadottnál elvileg sem állíthatsz elő többet (még annyit sem) egy hozzá kötött generátorral.
2013. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

Logikailag kizárható:

1. Ha ezt az egészet bezárnánk egy dobozba, hogy az energia ne távozhasson el, akkor a doboz tömege növekedne. /mert minden energia tömeg is/

2. Ha elég hosszú ideig így hagyjuk, akkor fekete lyukká válna. /mivel határtalanul nőhet a tömeg/

2013. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem Egyely György videóját néztem, sokkal rosszabb...


Egy villanyszerelő mondta. :D

2013. szept. 11. 23:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szoktak a villanyszerelők Nobel-díjat kapni. Meg úgy általában semmit.
2013. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés hátha itt van még valaki, agregátorra rá lehet közvetlenül kötni elektromotort vagy mindenképpen kell közé egy akkumulátor? (vagy akármilyen telep, akár az agregátorhoz is tartozhat)
2013. szept. 11. 23:31
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a fekete lyukas volt a kedvencem... :D
2013. szept. 11. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!