Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetne egy generátor által...

Lehetne egy generátor által szolgáltatott feszültséggel meghajtani egy villanymotort, amely igy működtethetné folyamatosan a saját generátorát?

Figyelt kérdés

4-5 mondatban valaki ezt kitudná fejteni?

Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!



2013. ápr. 12. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy létre kéne hozni egy élőlényt, ami mindig saját magát eszi, így végtelen energiája lesz, és sose lesz éhes!
2013. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik ingyen energiának, ami tulajdonképpen nem létezik. Igazából működne ez a dolog de nem tartósan, mert ugye ha a villanymotor meghajtaná a generátort és a generátor megtermelni az áramot a motornak akkor egy ideig működne de a motor nem fektet be elegendő energiát a generátor meghajtására sem, mert ott van áram veszteség is, ami ugye egy idő után kisebb teljesítményű lesz, a motor is gyengébben fogja pörgetni a generátort és a generátor sem termel majd a motor számára elegendő energiát és így folyamatosan legyengül, lelassul és vége van a dalnak. Ha ez mellett még használnánk más fogyasztót akkor méghamarabb lemerülne mert az még pluszba elszívná az energiát így maximum pár másodpercig működne a dolog így.
2013. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehetne. Csak nem érdemes. Mert a generátor egyre kevesebb áramot termelne, a villanymotor egyre gyengébb lenne, míg végül minden leáll. És akkor még szó se esett arról, hogy ugyan minek egy öncélú, energiát fogyasztó, mindössze saját magát működtető rendszer.
2013. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm 2. és 3. válaszadó
2013. ápr. 12. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
az én faszomat pedig leszophatod
2013. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
bocsi, de nekem helyes, jó válaszra volt szükségem, és nem tehetek arról, hogy te igy járatod az eszedet, s beköpsz vmi hülyeséget. Ha tudod a választ akkor ird le, ha nem akkor tarts meg magadnek, és inkább kapcsold ki a géped. Ezért nem éri meg fogyasztani az áramot.
2013. ápr. 12. 16:00
 7/11 anonim ***** válasza:

ó, ne aggódj az áramfogyasztásom miatt, az meg van oldva egy ügyes trükkel: [link]


( egyébként csak gondolatébresztőnek írtam a példámat, ha jobban megnézed, van párhuzam aközött amit én írtam, meg amit te kérdeztél )

2013. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tudom, köszönöm, csak azt nem tudtam felhasználni, mert egy házi dolgozathoz kell, de azért vmennyire megérteti velem tényleg ahog belegondolok. Ugyhogy NEKED is NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM. és bocsi, csak felmérgelődtem, és még + az hogy semennyire nem értem a fizikát, s ilyenkor nagyon ki tudok akadni...
2013. ápr. 12. 17:51
 9/11 anonim ***** válasza:

semmi gond. najólvan akkor még leírom ami eszembejutott, hogy a A termodinamika első főtételét szokták még emlegetni az ilyesmivel kapcsolatban: [link]


avagy az energia nem vész el, és nem is keletkezhet csak úgy a "semmiből", az energia mindig csak átalakul. Tehát biztos lehetsz benne, hogy nem lehet örökmozgót csinálni ha bármilyen formában energiát veszíthet a rendszer közbe (pl súrlódás, légellenállás ilyesmi). főleg olyat nem, amiből még plusz energia is jön.

2013. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi:) ez jól fog jönni
2013. ápr. 12. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!