Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a hosszúság mértékeg...

Melyik az a hosszúság mértékegység, amit a fizikusok bármikor le tudnak mérni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 19:11
 1/5 2xSü ***** válasza:

Ez vagy hülye kérdés, vagy hülyén van megfogalmazva (már elnézést).


Több különböző hosszúság mértékegység van, pl. méter, fényév, plank-hossz, yard, mérföld, stb…


Mivel ismert ezeknek az átváltása, ezért ha az egyiket ki tudom valamilyen módszerrel mérni, akkor a többi kimérése sem okoz problémát egy adott hibahatáron belül. Egy adott hibahatáron túl meg bármilyen hossz mérése problémás.


Meg ugye mit jelent az, hogy „bármikor”? Ha megfelelő eszközök állnak rendelkezésre, akkor bármi megtehető velük. Ha csak a két kezed van, azzal meg sokra nem mész. Minden esetben kell egy etalonnak elfogadott mértékegység. Ha viszont ez megvan, akkor abból minden más számolható.

2013. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az uralkodó lába az.

Az egyúttal a mértékegység is /1foot/, így le se kell mérni hisz az maga az etalon.

2013. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

lemérni semmit nem tudnak. :) csak választanak egy alap hosszúságot és ahhoz tudnak bármi mást hasonlítani.


jelenleg az összehasonlítás alapja, a hivatalos méter úgy néz ki, hogy a fény vákuumban mért terjedési sebessége 299.792.458 m/s (ez az egyik alapadat), egy másodperc pedig az az időtartam, amíg a 133-as atomtömegű cézium atom 9.192.631.770-et (ez a másik alapadat) rezeg. ebből a két alapadatból elő lehet állítani a méter, mint alaphosszúságot és utána ehhez már bármit lehet viszonyítani.

2013. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én a legkisebbre gondoltam.
2013. szept. 14. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom erre gondolsz:


[link]

2013. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!