Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Gravitáció és Elektromágnese...

A Gravitáció és Elektromágnesesség különbsége?

Figyelt kérdés
Arra lenék kíváncsi mi a különbség a kettő között!

2013. szept. 18. 12:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

A gravitáció minden tömeggel rendelkező tárgynál fellép. Minden vonz mindent, aminek van tömege, ezt ki lehet számolni Newton univerzális gravitációs egyenletével. Ha jól tudom a gravitációs egy örvénymentes, forrásos tér. A kölcsönhatás közvetítője a még meg nem talált graviton.


Az elektromágnesesség az elektromos és mágneses terekből, erőkből adódik. Az elektromos térben a kölcsönhatásokat a töltéssel rendelkező részecskék közvetítik. Forrásos, örvénymentes tér amíg statikus, értelemszerűen töltéssel rendelkező testek között hat. A mágneses tér forrásmentes, örvényes tér. Forrásai az áramok, ebből kifolyólag csak "egymásra" hatnak. Az elektromágneses erőt Lorentz-törvénnyel lehet kiszámítani. Nem tudom/hiszem, hogy ennél mélyebben szeretnél bele menni.

2013. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 EagleHUN ***** válasza:

A Gravitáció egy végtelenbe ható erő. Mellesleg az egyik leggyengébb atomok közti kölcsönhatás, mégis "nagy" mivoltát a sok kicsi sokra megy elve okozza, mivel nagyon sok atom tömege adódik össze.

Az Elektromágneses kölcsönhatás meg a legerősebb atomok/anyagok közti kölcsönhatások között van, mégis a távolsággal igen hamar elgyengül tehát nem egy messze ható erő.

Gravitációt nem tudunk generálni tömeg nélkül (még), elektromágnesességet tudunk nem függ a tömegtől.

Mindkét erő fénysebességgel terjed.

(Azaz ha eltűnne a nap a föld még 8 percig keringene csak azután menne érintőirányba el. Ugyanez az elektromágnesekre is igaz a magához vonzott tárgyat ideális esetben "csak" fénysebességgel eresztené, persze a visszaható áramok miatt még ennél is jóval később.)

Hát konyhanyelven kb ennyi.

2013. szept. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"Az elektromágneses kölcsönhatás, vagy elektromágnesesség az elektromágneses mező fizikája. Az elektromágneses mező az elektromos és mágneses mezők által létrehozott, a tér teljességét betöltő hatásmező."


Ezt a wikiben olvastam!


Lehetséges lenne,hogy mint az első hozzászóló írta,hogy nem találták még meg a gravitont,azért lehet mert az elektromágneses erő ugyanaz mint a Gravitáció?


Mind kettőnek van:

-tere

-mezeje

-állandója

-pólusa

-vonzása

-taszítása

stb.


nem lehet egy és ugyanaz a kettő?

2013. szept. 18. 13:03
 4/33 anonim ***** válasza:

A gravitációnak nincs taszító hatása, vagyis jelen világunkban nem létezik antigravitációs hatás. Laboratóriumban sem sikerült még ilyen hatást előállítani.


Egy példa: a barack és a szilva is sokmindenben hasonlít egymásra, mindkettőnek van magja, cukortartalma, színe, mindkettőnek magas a víztartalma, mindkettő termés - szóval miért használunk rájuk külön nevet? Pont azért, amiért a gravitációnak és az elektromágnesességnek is külön neve van - két különböző jelenség, két különböző hatás.


Eagle: az elektromágneses hatás is végtelen hatóerejű, bár valóban - a gravitációs hatáshoz hasonlóan - a távolság növekedésével négyzetes arányban csökken.

2013. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Mert az elektromágnessel is lehet létrehozni a Gravitációhoz hasonló vonzást, sőt taszítást is!


Azért kérdezem ,mert arra gondolok hogy elviekben a Nap elektromágneses mezőt hoz létre a naprendszerben,és hogy ez képes lehet a bolygókat pályán tartani?


Máshogy fogalmazva:


van egy test: mondjuk úgy :x

van mégegy: y


ha az x a középpontban állandó elektromágneses mezőt gerjeszt maga körül és ebben a térben az y ami ugyanúgy gerjeszt saját elektromágneses teret,de ez kissebb mint az x-é ,akkor elvileg az x test képes lehet magához vonzani a testet mint egy elektromágnes,viszont az y test tere megfelelő ahhoz hogy úgymond visszatartsa a vonzást!

így egy képzeletben előre-hátra mozgással vonzák és taszítják egymást aminek következtében az y test keringeni kezd a nagyob mezejű x körül.


ez így kivitelezhető lenne?


Azt olvastam hogy bizonyos kamerával megfigyelhető,hogy az elektromágnes pólusai megváltoznak ha egyforma púlusok közelednek egymáshoz! nagyon hasonló számomra a földünk pólusváltásához!

2013. szept. 18. 13:19
 6/33 A kérdező kommentje:

mind értem amit írtok,de igazából nem kaptam válasz a kérdésemre csak mégegy olyan tényt hallottam ami megerősítette a hasonlóságot bennem!


Én azt szeretném tudni mi a különbség a kettő között?

miben más a gravitáció és az elektromágnesesség?

És hogy teljességgel ki lehet állítani ,tényekkel alátámasztva hogy nem ugyanarról az egy dologról beszélünk?

2013. szept. 18. 13:28
 7/33 anonim ***** válasza:

A gravitáció monopólusú, az elektromágnesesség dipólusú. A Földnek van mindkettő: elektromágneses hatása és gravitáló hatása is. Az elektromágnesesség több mint 40 nagyságrenddel erősebb hatás, mint a gravitációs. A gravitációt a tömeg, az elektromágnesességet a töltés okozza.


Remélem ezek a különbségek alapján megérted végre, hogy két különböző hatásról van szó, még ha sok hasonlóság is van köztük. Az előző szilvás-barackos példánál még sarkítottabb példa: Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy a teherautó és a fenyőfa végeredményben ugyanaz, mert mindkettő tartalmaz szénatomokat, mindkettőnek szüksége van vízre és mindkettőt használja az ember. Ennyi hasonlóság alapján pedig már igazán ugyanannak lehetne tekinteni a kettőt.


Nem lehet. Mint ahogyan az elektromágnesességet és a gravitációt sem. Két különböző hatás, különböző tulajdonságokkal, különböző megjelenési formával, különböző intenzitással. Valóban vannak bizonyos szempontok, amik alapján a kettő hasonlóképpen mutatkozik meg - de ettől még nem lesz ugyanaz a kettő.

2013. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Mert ha úgy van ahogyan tanítják,hogy a Gravitáció egy teljesen egyedülálló és semmihez nem hasonlítható természeti erő akkor miért nem lehet modellezni?


Tudtok e olyan kisérletről ahol a naprendszert modellezték az űrben?

Mert ha igaz amit tanultunk akkor elég egy mondjuk 100 kg-os vasgolyó körül elindítani egy 1 grammos kis golyót és ha igaz elméletben ugyanúgy fog viselkedni mint a nap körül a föld!?

Persze ha a tanultak alapján van és nincsen ott az a fránya elektromágneses erő és kölcsönhatás amiről én beszélek! :)

2013. szept. 18. 13:32
 9/33 A kérdező kommentje:

"A gravitáció monopólusú, az elektromágnesesség dipólusú. A Földnek van mindkettő: elektromágneses hatása és gravitáló hatása is. Az elektromágnesesség több mint 40 nagyságrenddel erősebb hatás, mint a gravitációs. A gravitációt a tömeg, az elektromágnesességet a töltés okozza."


Értem!


És a kettő szétválasztható vagy együtt jár a kettő?


Magyarúl :lehet gravitáció elektromágnesesség nélkül ,vagy lehet elektromágnesesség gravitáció nélkül?


Azt tanultam hogy az anyagokat és az atomokat és mindet az elektromágneses erő tart össze!


Magyarúl a tömeg az állandó de attól még nem alkot egységet csak az elektromágneses erő hatására ,így ha minnél nagyobb tömeget tart össze annál nagyobb lessz a Gravitáció is?

Akkor ezekszerint az elektromágnesesség a Gravitációval együtt jár és nem választható szét!Mivel elektromágneses erő nélkül gravitáció sem lehetne,mert nemlenne mi összetartsa az anyagot!


az elektromágneses erő 40 szer erősebb mint a gravitációs?

akkor elég egy test elektromágneses erejét megmérni és elosztani 40-el és megkapod a gravitációs állandót?

2013. szept. 18. 13:43
 10/33 A kérdező kommentje:

Ja és még valami!


Ha a gravitáció monopólusú akkor mi tartja vissza a földet hogy a Nap ne vonza magához?

Mivel taszító erő szerinted nem hat mert csak monopólus van jelen a gravitációban.?

Gondolom most a pályát fogod felhozni,de a pályán mi tartja?

a centripetális erő? ekkora gravitációs vonzást nem hiszem hogy le tudna győzni,szerintem itt még van valami más erő is.Szerintem kell lennie egy erőnek ami távolságot tart az égitestek körül és nem a keringés az!

2013. szept. 18. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!