Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges e olyan tárgyat...

Lehetséges e olyan tárgyat létrehozni, amely körül minden elektromos tárgy működik?

Figyelt kérdés

Na szóval. Láttam a Rev*lution sorozatban hogy a nyakláncot ha megnyomják akkor minden elektromos tárgy beindul. Kivitelezhető ez?

Gondoltam arra, hogy ez elemként szolgálna... Lehetne egy akkuja a cuccnak és az tudná szétsugározni az energiát. Lehetnek ennek hátrányai, káros hatásai???

Bluetooth is hasonlóan működik csak ez energiát sugározni.



2013. jún. 28. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatékonyan ilyet még nem tudnak. Mostanában nem is fognak. De a készüléknek is kompatibilisnek kellene lenni, tehát ez nem gombnyomásra menne, hanem erre kéne berendezkedni, alapból kompatibilis berendezéseket gyártani.
2013. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Régen Tesla kísérletezett az ilyennel, keress rá wikin a Tesla-tekercsre.
2013. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam Tesla ilyetén kísérleteiről (vagy igaz, vagy nem, de egy utánajárást megér). Most még csak a vezeték nélküli töltést vagyunk képesek megvalósítani (újabb mobiltelefonoknál), ami kb. az, amiről te beszélsz, csak ez esetben fontos az eszközök kompatibilitása.
2013. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat , mindenkinek ment a zöld kéz! :) Utána fogok járni.
2013. jún. 28. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen van Elektromágneses sugárzás, asszem energiát hullám formában szállít, de ha kisütnek egy trafót (vagy túltöltenek) akkor asszem egy elektromágneses pulzus túltölti a körülötte lévő elektromos cuccokat csak tönkremegy.
2013. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Meg minden ami körülötte van xd
2013. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
a trafós dolog hülyeség csak kötöttem valamihez.
2013. jún. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami a sorozatban van, az a fikció szerint teljesen más elven működik, nem a nyaklánc ad elektromosságot. Nézd végig az első évadot és megérted, nem akarom lelőni a poént.
2013. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!