Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire lenne nehéz egyszerre...

Griffmadár kérdése:

Mennyire lenne nehéz egyszerre elvégezni egyetemen (hogy középiskolai tanár legyek) a kémia-biológia-angol szakokat?

Figyelt kérdés
Nehezebb lenne ez a 3 egyidejűleg,mint pl az orvosi?

2013. szept. 18. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezen jót nevettem..:D Ne viccelj már, ha az orvosihoz akarod hasonlítani vegyél még hozzá 10 tanári szakot és legyél kitűnő az egyetemen..
2013. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Két mérnökit is könnyebb egyszerre csinálni, mint az orvosit!
2013. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom,h nehéz az orvosi,de azért ennyire ne írjátok le a tanárikart...annak,aki ilyen nehéz tantárgyakat akar tanítani, igenis sok munkájába kerül!
2013. szept. 19. 07:31
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

„A tudományban nincsenek nehéz és könnyű dolgok, csak megértettek és meg nem értettek vannak.” /dr. Öveges József, professzor/


Ha ezekből doktorálsz is, akkor vajon az orvosi szint felett leszel? Igen. Meglehet.

De amíg csak bs/ms szinten csinálod, addig csak annyit mondhatok, hogy

Hajrá! Csináld!

Ha tetszik - Csináld!

Ha elvállalod, nem lesz annyira könnyű, mint külön a kémia-angol, de a biosz a kémiához minimálisan kötődik, ezért lesz pár közös tárgy a kettőben, ami erőt adhat. És igen, meg tudod csinálni, mert hajt belülről az a szúró érzés, amire Butch sem ba**ott a Ponyvaregényben, az a bizonyos becsvágy, ami képes legyőzni az ellenfelet.


Legjobbakat!

2013. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tanár szakok könnyítettek a kutatói szakokhoz képest, mert eleve arra tervezték őket, hogy szakpárban fogják őket elvégezni. Ezért te úgy másfél szakkal fogsz próbálkozni.
2013. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Az angol a kutatás nyelve, a biológia és a kémia sok ponton kapcsolódik (biokémia pl.). Ebből a szempontból nem annyira lehetetlen párosítás, mivel a három szakra eleve szükséged lesz, még ha "csak" egy biológiát végeztél volna mondjuk el, akkor is. Ha magyar nyelv-biológia-földrajz társításban gondolkoztál volna, az azért jóval nehezebb lenne. (De nem lehetetlen, van ilyen ismerősöm.)

Ha van benned kitartás, menni fog. De szerintem nehezebb, mint az orvosit elvégezni, viszont nem a tanulás miatt. A bölcsészettudomány-természettudomány párosítás az eltérő szemlélet miatt mindig megizzasztja az embert, állandóan alkalmazkodni a különféle elvárásokhoz nehéz lehet. Plusz a tárgyakat is máshol oktatják, rengeteg óraütközés... nem lesz egyszerű, sok kitartást! Készülj fel, hogy talán csúszni fogsz (vagy speciális órarendet kell összeállítanod).

Egy dolgot szeretnék még kiemelni: a tanári modulokat sokszor nem választják el a kutatói szaktól (ez a tanszék szintjén megvalósuló problémák - órahiány, tanárhiány - miatt elterjedt gyakorlat). Az, hogy "könnyítettre tervezték", igaz, de a gyakorlat nem mindig igazolja. Jobb, ha felkészülsz. :)

2013. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. :) Biokémes vagyok, és ezenkívül az angolt imdom még, azért gondolkozta ezekben a szakokban. Ugyanakkor a bikém miatt z orvosi is képben van, de nem tudom mi legyen...:/
2013. szept. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!