Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kisérleteket látnátok...

Milyen kisérleteket látnátok szívesen?

Figyelt kérdés
Van egy videó csatornám, ami kémiával foglalkozik, egy hete indult. Ez nem hirdetés, hanem felmérés. Igényeiteket kérlek a www.facebook.com/antocianvideo honlapon adhatjátok le. köszi

2013. szept. 24. 21:09
1 2
 11/14 Bajer ***** válasza:
Tömény kénsavba kristálycukrot kell szórni. Régi és elég látványos kísérlet.
2014. márc. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Én rakéta hajtóanyag kísérleteket néznék szívesen. Persze nem a csúcstechnológiás fegyverekre gondolok.


Interneten utána járva, szilárd hajtóanyagként KNSB-RIO a legajánlottabb, egyéb hajtóanyag is érdekelne, ami még komolyabb engedélyeket követelő anyagok nélkül elkészíthető. Főként, legalább 2 komponensű, folyadék halmazállapotú, alternatív hajtóanyagok érdekelnének. Hibrid hajtású rakétamotor jelenleg nem érdekel, de azt is szívesen megnézném, a későbbiekben biztosan készítek még ilyet, a jelenlegi, működő prototípuson kívül (PVC-N2O).


Kis javaslat:


Ha nagy nézettségű és érdekes csatornát szeretnél, hagyd a klasszikus kísérleteket. Próbálj egyedi ötleteket, vagy a már meglévő kísérletek másképpeni megoldását, esetleg meglévő kísérletek eredményeinek másféle felhasználását.


Példa:


Az elefánt fogkrém néven emlegetett kísérlet elvégzése zárt PE palackban.


Gondolom nem kell felhívnom a figyelmedet a kísérletek veszélyeire és a szükséges óvintézkedések elvégzésére...

2014. jún. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jún. 20. 13:30
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha nagy nézettséget szeretnél, azt ajánlom te magad találj ki kísérletet. Tudom, ez elég komplikált, de ha kell én megosztom veled azt a kísérletet, amire teljesen egyedül jöttem rá, és még sehol nem láttam hozzá hasonlót. A régi, klasszikus kísérletekből tonnaszámra raknak fel videókat, ugyanaz a kísérlet, csak a helyszín és a megosztó más. Légy kreatív, akár a régi kísérletekből is összehozhatsz valami újat, amit még senki nem látott. Ha már az eddigiek írtak, én is írok egy kísérletet neked, ami még nem hangzott el. Ritka kísérlet, youtubon is elég kevés van belőle, de látványos (bár anyagod nem biztos hogy lesz hozzá). Ez az ún. "hamis vér". Szükséged van kálium-tiocianátra és egy olyan oldatra, amiben a vas oxidációs száma +3 (leggyakoribb a híg vas(III)-klorid). 1. lépés: Vegyél egy ecsetet, és fesd be a csuklód a vas-kloriddal. (legjobb, ha jó hígat használsz, az alig látszik. Nyugi, nem marja le a bőrödet.) 2. lépés: Fogj egy életlen kést (lehet boltba is venni külön, olyan legyen ami élesnek látszik, de ha akarnál, se tudnál kárt tenni magadban vele) és mártsd bele a kálium-tiocianát oldatába. Aztán a kés élével próbálj olyan látszatot kelteni, mintha átvágnád az ereidet, szorítsd a csuklódhoz. Semmi bajod nem lesz, de a vas-klorid és kálium-tiocianát reakciójában képződő piros folyadék miatt úgy fog kinézni, mintha tényleg átvágtad volna az ereidet, és éppen elvérzel. Nem veszélyes kísérlet, de két dologra figyelj: 1. Légy biztos abban, hogy a kés teljesen életlen, mert ha nem az, bele is halhatsz. 2. Ne nyeld le/ nyelesd le senkivel a kálium-tiocianátot! Mivel ciánvegyület, mérgező hatásai lehetnek, bár nem olyan erősek, mint pl. a kálium-cianidé. Remélem tudtam segíteni :)
2014. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!