Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ellepték a katicabogarak a...

Ellepték a katicabogarak a lakást, ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Ellepték az ablakot, de bent is találtam hármat, valahogy bejutottak. Úgy tudom, hogy a katicák a világon a legjobb természetes időjárás előrejelzők, akár fél évre előre is megjósolható velük, hogy hideg lesz-e stb. Csak nem tudom, hogy ez most azt jelenti-e, hogy kemény telünk lesz vagy sem.

2013. okt. 7. 15:48
1 2 3 4
 1/33 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt találtam:


[link]

2013. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
oh köszönöm, akkor ezek szerint nem lesz kemény telünk :D
2013. okt. 7. 16:07
 3/33 anonim ***** válasza:
No majd kiderül :) Térjünk vissza erre a kérdésre fél év múlva, kíváncsi leszek rá ;)
2013. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Jelzem, én a katicabogaraknak drukkolok... :D


De találtam néhány ellentmondó véleményt:

1. Egy bizonyos "Bekecsi Szabó László növényvédő szakmérnök a Borsnak elmondta: a népi hagyományok, valamint a hosszú évek tapasztalatai, továbbá a nagyszülők elmondása szerint, ha ilyenkor, szeptember vége táján rövidebb az ökörfarkkóró virágokkal telt szára, úgy hosszabb, de enyhe tél várható. Ám amikor – mint idén is – hosszúra nőtt a növény szára, akkor rövidebb, de kemény lesz a tél." (Bors és egy blog)


2. Szeptember 29-e a népi kalendárium szerint időjósló nap:

[link]


3. Egy komolyabbnak tűnő cikk:

[link]


Hát, majd kiderül... Mindenesetre a remény hal meg utoljára...

2013. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%

"...akkor ezek szerint nem lesz kemény telünk"

Hát én nem vennék rá mérget!

Ha ezt hallom: "Brit tudósok megállapították...", - már röhögőgörcs.

És lásd még az indiánok és a varázsló esetét is...

2013. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

:DDD


Vagy ezt:

[link]

:D

2013. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

:D:D:D

Kár, hogy nem ELŐREjelzés. :C

2013. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Egyébként én ez ta Spektrumon hallottam. Ott van egy műsor, amiben összeállítják a top 10 "leg" állatokat, és volt egy rész, amiben a top 10 "jövőbe látó" állatot állították össze, és ott a katica lett az első, és ott is azt mondták, hogy sosem tévednek.


Enyhe tél alatt meg ugye nem azt kell érteni, hogy nem lesz hó, hanem hogy nem lesznek tartósan -15 vagy -20 fokok gondolom

2013. okt. 7. 19:30
 9/33 anonim ***** válasza:

Aki az ősz közepén azt mondja, hogy a tél hidegebb/melegebb lesz az átlagosnál, az 50% eséllyel tippel.

Aki ennél többet mond, az hazudik, ámít, bohóckodik.

Senki nem tudja.

2013. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

@ 7.:


Nem baj, poénnak jó. :)


Most elgondolkodtam azon, hogy a kérdező katicái nem elbújni akartak-e a hideg tél elől... Lehet, hogy ők is urbanizálódnak, mint egyes madarak.


Mindenesetre remélem, hogy nem lesz olyan hosszú és hideg tél, mint 2009/2010-ben volt. Kb. áprilisban már csapatostul, ezrével lepték el a madarak a szántóföldeket, mezőket a környékünkön; gondolom, az erdőkben már nem találtak ennivalót maguknak.

Nem mellesleg én is inkább bentről szeretek gyönyörködni a hóesésben és a havas tájban; a zimankót és a latyakot pedig utálom.

Úgyhogy valaki igazán intézkedhetne az illetékeseknél. :D

2013. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!