Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ellepték a katicabogarak a...

Ellepték a katicabogarak a lakást, ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Ellepték az ablakot, de bent is találtam hármat, valahogy bejutottak. Úgy tudom, hogy a katicák a világon a legjobb természetes időjárás előrejelzők, akár fél évre előre is megjósolható velük, hogy hideg lesz-e stb. Csak nem tudom, hogy ez most azt jelenti-e, hogy kemény telünk lesz vagy sem.

2013. okt. 7. 15:48
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tűnik a katicáknak van igazuk, október közepe van és 25 fok
2013. okt. 12. 15:19
 12/33 anonim ***** válasza:

Ez még semmit nem jelent. Szeptemberben meg sokkal hidegebb volt az átlagosnál.

Vagy emlékezz az idei furcsaságokra: januárban 15 fok, márciusban hóviharok...

Szerintem mostanában egyáltalán nem lehet kiszámítani, hogy a jövő héten/hónapban milyen évszak lesz. :D

2013. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Még mindig a katicáknak van igazuk. December közepe van lassan, és +5 fokok vannak, este nincsenek tartósan kemény fagyok sem. Semmi hó nincs eddig.
2013. dec. 11. 22:43
 14/33 anonim ***** válasza:

Felőlem maradhatna is így márciusig, aztán jöhetne az enyhülés. De nem kánikula, mert azt sem szeretem.

No, hát hajrá, katicák. :)

2013. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Valamit csak tudhatnak ezek a katicák ^^
2014. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 klopusz ***** válasza:
100%
Mivel gyakorlatilag lassan tavasz lesz, utólag is megállapíthatjuk, hogy a katicák teljesen jól látják előre az időjárást :-)
2014. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Azért ne általánosítsunk elhamarkodottan. :)

Tavalyelőtt nem rajzottak (legalábbis nem emlékszem rá), mégis enyhe tél volt. Az idei mondjuk különösen enyhe tél volt. Tehát annyit mindenképpen leszűrhetünk, hogy a 2013-14 telét sikeresen megjósolták enyhére. Meglátjuk, hogy mennyire lesznek enyhe telek a következő 50 év során, és ezekhez képest milyen őszi rajzást produkálnak a katicák :)

2014. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Szerintem dokumentálni kellene: Mogyoládé (meg aki még tud) minden év őszén készít néhány fotót az ablakukról, aztán így február vége felé megírjuk a kommenteket a tapasztalatokról. Ez lesz a rekordhosszúságú kérdés (2013-tól 2064-ig). :D


Felénk egyébként kifejezetten jó idők vannak mostanában, ma is 15 fok volt, meg a múlt héten sem sokkal kevesebb. Sőt, az előző szombat délutánján pedig még talán több is.

2014. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Kábé két hete az egyik délután felettébb szorgosan lihegtek a kutyáink a napsütésben. Meg is jegyeztem anyámnak, idén először látom őket lihegni ilyen beleéléssel.
2014. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Tavaly nem volt egy katica sem az ablakokon, és még áprilisban is esett a hó, szóval eddig 2:0 a katicáknak :D a következő őszre kíváncsi leszek rajzani fognak-e vagy sem.
2014. febr. 25. 17:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!