Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Törvénybe ütközne, ha egy...

Törvénybe ütközne, ha egy magyar pénzérmét alkotórészeire bontanék?

Figyelt kérdés
Pl. ha egy 10Ft-ost rézzé és nikkellé változtatnám.

2013. okt. 12. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném. A saját pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz. Ez nem pénzhamisítás.
2013. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az törvénybe ütköző, ha rezet és nikkelt 10 forintossá változtatsz. Nap mint nap veszik vagy használódik el pénz, és ezzel számol az MNB (például ezért tértünk át papír kétszázasról fémre). Szóval ha te szétszedsz egy 10 forintost, az csak csepp a tengerben.
2013. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy ez pénz rongálás mert ez nem a tiéd azt hogy akkor épp nálad van az egy dolog mert ugyan megdolgoztál érte a tiéd de az arra jogosít fel hogy vehessél magadnak belőle valamit nem mintha 10 Ft-ból bármit is kapsz de sok kicsi sokra megy tudod, és ha átfúrsz, tönkreteszed ha ezt megtudja valaki megbüntethet mert rongálod a pénzt. Ezek a pénzek visszakerülnek az MNB-be aki később vissza adja másnak fizetségként szóval ne rongáld a pénzt!
2013. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha az alkotórészeit eladom méhtelepen?Egy 10Ft-os legyártása 30Ft körül van,szóval annyit érhetnek az alkotórészei.(Így kell egy 10Ft-osból 3-mat csinálni :D)
2013. okt. 12. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Valaminek az előállítási költsége kicsit más mint az alkotórészeink eladási ára. Gondolod hogy az ingyenes gépek ingyen csinálják a 10forintosokat és a MÉHben beveszik a fémet eladási áron?
2013. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nahát,találtam egy érdekes cikket,ezt főleg #3 figyelmébe ajánlanám,és ezzel együtt megkaptam a pontos választ a kérdésemre:

"Nem kötelesek elfogadni az üzletekben a hiányos forint bankjegyeket és érméket – de a Magyar Nemzeti Bank szerint nem is tilos ezt tenni. Ha a felénél kevesebb hiányzik a bankóból, az MNB, bármely hitelintézet vagy a posta át-, illetve felváltja. A szándékos pénzrongálás korábban szabálysértésnek minősült: ma már szabadon szedhető miszlikre a bankjegy."

A lényeg az utolsó mondatban van.

2013. okt. 12. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor fél tonna aprónak vád le a harmadát, a nagyobb részt váltsd vissza a bankban, a kisebbet meg a telepen.


Elötte pedig becsüld meg, mekkora bevétel érhető el így, mert ha bejön akkor én is pénzfeldolgozóüzemet nyitok:)

2013. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
meggazdagodni nem fogsz ezen. nagyobb vele a macera. Nyersz rajta egy újabb marék aprót...
2013. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,Wampa,jót röhögtem a válaszodon XD,az idézetből csak azt szeretném kifejezni,hogy a pénzrongálás ma már nem bűn.
2013. okt. 12. 22:58
 10/12 anonim ***** válasza:

"Délmagyarország napilap - 2012.04.11."


Mielőtt hozzáfogsz rongálni, azért nézz utána, hogy még mindig így van-e :)

2013. okt. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!