Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a Nap beesési szöge a...

Mekkora a Nap beesési szöge a déli félteken?

Figyelt kérdés

Szóval azt tudom, hogy például Budapestet az adott időpontokban a napsugarak ekkora szögben érik. Vagyis így kell kiszámolni:

90-47=43

90-(47-23.5)=66.5

90-(47+23.5)=19.5

És ezt a képletet mindig lehet alkalmazni? Mármint hogy ha mondjuk egy földrajzi hely a déli féltek 54 fokán lenne akkor is? Vagy abban az estben mit kell csinálni? Lehet hülye kérdés, de én totál nem értem ezt az egészet, pláne a geometria részét. :D



#földrajz #számolás #beesési szög #északi-déli féltek
2013. okt. 14. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, a képlet ugyanúgy alkalmazható a déli féltekén is, csak az időpontok felcserélődnek: tél-nyár, jún.22-dec.22.

Azt gondolom tudod, hogy az általad kiszámolt értékek a napéj-egyenlőségek, ill. téli-nyári napfordulókon a déli, maximális napállást jelentik.

2013. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lásd még: [link]

[link]

2013. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, igen valami ilyesmi volt. Köszönöm szépen a választ! :)
2013. okt. 14. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!