Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy van ilyen jó reflexe a...

Hogy van ilyen jó reflexe a légynek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 12:58
1 2 3
 1/30 hollófernyiges ***** válasza:
Sokkal-sokkal jobb a szeme mozgásérzékelése mint a tied.
2013. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Nekem fogalmam sincs, de szerintem az kevés, hogy jobb a szeme mozgásérzékelése, mint az emberé. Hiába észlel valamit hamarabb, akkor is "gyorsan kell cselekednie". :D


Azt sem tudom, mekkora a látásszöge; viszont saját tapasztalat, hogy hátulról érdemes támadni. :)

2013. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
a legyeknél az inger az "agyukat" kikerülvén egyből a szárnyukba jut ezért ilyen marha gyorsak
2013. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

1. jóval kevesebb, célorientált idegsejten kell végigfutnia az infónak, mint egy bonyolultabb, "fejlettebb" élőlény esetén. A kapcsolatok direktebbek, az agynak nevezhető idegcsomójának nem sok "más dolga" van közben, ami lassítaná a reakciófolyamatot, azt lehet mondani, a maga módján állandóan ugrásra készen várja a rajtreflexet.

2. még ha ugyanolyan "lassú" is lenne a reflexe, mint nekünk, akkor is gyorsabban tudna cselekedni, mint mi. Sokkal kisebb testtömeget kell megmozgatnia, a testméretéhez és tömegéhez képest sokkal erősebb izmokkal. Ennek eredményeképpen sokkal nagyobb gyorsulással indul meg, mint mondjuk az őt elkapni próbáló kéz.

2013. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Közelebb van a szemük az agyukhoz, meg úgy minden testrészükhöz!:D
2013. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Evolúció, kiválasztódás: amelyik lassú volt, azt bekapta egy madár, vagy leütöttem! :D
2013. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

3: nagyon gyorsan indul - annyira, hogy ilyenkor gyakran összezavarodik, felborul, fejjel lefelé repül, stb.

De mégis kikerül a veszélyzónából, és utána hamar összeszedi magát, aztán már normálisan repül.

2013. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ahogy kezd hűlni az idő, már nincs is neki olyan jó reflexe :)
2013. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elég meleg van a szobámban. Pár napig nem fűtök, megdöglenek?
2013. okt. 18. 08:56
 10/30 anonim ***** válasza:

Dehogyis... Ahhoz, hogy megfagyjanak, minimum a fagyasztóba kellene raknod őket. :D


De nagyon egyszerűen megoldható a probléma: vegyél egy légycsapót, vagy hajts félbe néhány reklámújságot úgy, hogy elég kemény legyen. Várd meg, amíg a légy leszáll valami kemény, könnyen tisztítható felületre (padló, asztal, szekrény stb.), és akkor támadd be hátulról. Egy jól irányzott, erős ütés, és annyi neki, már csak a romokat kell eltakarítanod. Nekem ez mindig bevált. :)

2013. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!