Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagképek helyzete...

A csillagképek helyzete mennyit változik éjszaka 2-3 óra leforgása alatt?

Figyelt kérdés
Ma este, olyan 19:30 fele megtaláltam az Ursa Majort, az Ursa Minort, a Cassiopeiat és a Cepheust, azonban mikor 22:30-kor kimentem ismét, akkor már csak a Cassiopeiat találtam meg, és azt sem a szokványos helyén, hanem kicsivel arrébb. A többi csillagképet alkotó csillagokat már meg sem láttam, pedig nem volt felhős az ég.
2013. okt. 19. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ugyanabban az időpontban mindig nagyjából ugyanott tanyáznak a csillagok az égbolton, így 24 óra alatt 360 fok a látszólagos elmozdulásuk az égen. Vagyis egy óra alatt 360/24=15 fokot mozdulnak el.
2013. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Illetve ez csak a horizont környékén lévő csillagképekre igaz. A Sarkcsillagtól való távolság függvényében asszem tangenciálisan csökken az elmozdulás mértéke. Minél közelebbi az adott csillag a Sarkcsillaghoz, annál kisebb.
2013. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Sarkcsillag sem volt meg? Az nem sokat szokott vándorolni! :D

(Körülötte forog a világ!)

2013. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tsirche ***** válasza:
Próbáld ki a Stellarium programot (ingyenes, és van magyar nyelv benne), remekül modellezi az eget, könnyen átláthatóvá tudja tenni az ég látszólagos mozgását, ráadásul bármilyen koordinátáról bármilyen időpontban tudja mutatni.
2013. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a programot, nagyon tetszik
2013. okt. 22. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!