Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez normális? Miért érzem így?

Ez normális? Miért érzem így?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen odavagyok az éjszakai égboltért. Nem tudom miért, de teljesen lenyűgöz, ha mondjuk egy faluban (ahol nincs akkora fényszennyezés)látszik a legapróbb kis csillag is. Olyan fenséges, olyan gyönyörű. Úgy érzem, hogy ilyenkor egybeolvadok az éggel. Ilyenkor számomra a csillagok karnyújtásnyira vannak, de valahogy mégis elérhetetlen helyen. Azt is érzem ilyenkor, hogy mintha innám magamba látványt. Nem tudom, hogy ez miért van. Valaki más szokott így érezni? Ti milyen természeti dologért, jelenségért vagytok oda?

2013. júl. 26. 15:31
 1/10 Antimod ***** válasza:
Hasonlóan, de engem még ennél is jobban megérint a nyári naplemente, amikor "aranyba borul a világ".
2013. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem az nem érdekel. Csak a teljes sötétség, meg a csillagok.
2013. júl. 26. 16:03
 3/10 Banc ***** válasza:
Én imádom a szélsőségeket. Tehát a hatalmas éjszakai égbolton kívül még az olyan parányi, de komplex képződmények is elámítanak, mint mondjuk egy tökéletesen sértetlen hópehely.
2013. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
,,Legapróbb kis csillag"? Nem apró az, csak messze van. A legkisebb csillag is több százszor akkora mint a Föld.
2013. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de most így fogalmaztam meg.
2013. júl. 26. 21:24
 6/10 delusion ***** válasza:

Nem vagyok az a tipikus tudatos környezetvédő (sőt), de a fényszennyezés botrányos.

Amíg nincs egyetem, addig általában otthon vagyok,egy kisvárosban az Alföldön, ahol ilyen probléma nem igazán van, és órákig bámulnám az égboltot éjszaka, ha lenne kivel és ha jól látnék.

2013. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Èn is Alföldön lakom.
2013. júl. 26. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos Budapest közelében lakom és még soha életemben nem láttam a "tiszta" éjszakai égboltot. Én hajnali 1-kor a fél kezemen megtudnám számolni,hány csillagod látok :(

Tényleg olyan csodálatos látvány?

Megtudjátok számolni a csillagokat, van olyan kevés? Vagy tényleg olyan sok látható szabad szemmel ,hogy nem lehet megszámolni (szinte)?

2013. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindig látni vidéken sem rendesen.

De ha elég tiszta a levegő, akkor a fényszennyezés is kisebb.


Csak egyszer sikerült látnom a tejút szélének vonalát szabad-szemmel. A tejút csillagai külön látszódtak.

2013. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is az Alföldön lakom.
2013. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!