Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom eldönteni, hogy...

Honnan tudom eldönteni, hogy az ólmot a kénsav vagy a salétromsav vagy a sósav oldja?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy nem találkoztam a kölcsönhatásukkal ,akkor meg lehet-e állapítani pusztán szám adatokból ,hogy fogja -e bármelyik is oldani,vagy ha több akkor melyik jobban melyik kevésbé.Ezeket milyen szám adatok határozzák meg és hogyan tudom mérlegelni a stabilitását?

2013. okt. 20. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:

a kémia "sajnos" nem tisztán matematika :(

Néha tanulni is kell...


( A teljes válasz: A természettudományok a természet megfigyelésén alapulnak. A megfigyeléseket általában megpróbálják egyenletek formájában leírni. Ez gyakran nem sikerül. Ha sikerül akkor is borzasztóan bonyolult az egyenlet. Ezt az egyenletet odaadják a matematikusoknak, hogy kezdjenek vele valamit, Ők rengeteg egyszerűsítés után kreálnak egy egyenletet amivel már lehet számolni. Ebből már kaphatunk számokat, de ezeket a számokat kellő körültekintéssel kell kezelni. Pl. általános iskolások oktatására alkalmas de csodákat nem lehet várni tőlük. Tehát ne keverjük össze dolgokat, ne visszafelé értelmezzük a természetet. A kémiában sokszor megfigyelünk, aztán nem nagyon írunk egyenleteket, egyszerűen megértjük és számok nélkül is megtanuljuk a megtapasztalt dolgokat. Lehet hogy valaki felírta a passziválódás egyenletét, de tudtommal nem tanítják.)

2013. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!