Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban a Mariana-árok a Föld...

Tasakosfrédi kérdése:

Valóban a Mariana-árok a Föld legmélyebb pontja?

Figyelt kérdés

A neten olvastam, hogy egy hatalmas vízalatti obeliszk szerű dolog található a Csendes-óceánban. Helyszínének koordinátáit is megadták : 32°30'07.74"S 149°52'46.51"W

Megnéztem a Google Earth nevű programmal és tényleg látható. kb 5000 méteres mélységben 3 toronyszerű képződmény, amelyikből a legnagyobb 3 km magas közvetlenül mellettük pedig egy szakadék található, ahol 11 737 méteres mélységet is mutatott a program. Ez igaz vagy esetleg valami hiba lenne?


2013. okt. 30. 13:13
 1/4 imco ***** válasza:

Igen tényleg az a legmélyebb pont. A mélység sántít egy picit.


[link]

2013. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Addig rendben, hogy mindenütt a Mariana-árok a hivatalos, de mi van a Google Earth által mutatott dologgal, mert amit mutat az "eléggé" ott van. Már maga az az oszlopszerű valami is több mint 3 km magas az sem mindennapi dolog, aztán ott az az árok. Vagy maga a program megbízhatatlan ?
2013. okt. 30. 13:56
 3/4 A kérdező kommentje:

Ídőközben találtam valamit! Asszongyahogy így hírdeti magát:

"A legátfogóbb 3D digitális térkép a világóceánról...több évig tartó projekt keretén belül készítette el a világóceán aljzatának eddigi legátfogóbb 3D domborzati térképét..." blablaabla ... megnéztem az ominózus koordinátákat, de még annyira sem részletes, mint a google, úgyhogy ennyit az internetről való információ vadászatról.

2013. okt. 30. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Kösz a koordinátákat!

20 lépésben "merültem" a Google Earth segítségével, és az eredményeket képlopóval fotóztam. Nekem a legmélyebb pont 12011 méter volt.

Csatolnám a fotót is, de nem tudom.

2015. nov. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!