Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy győzzek meg arról valakit...

Hogy győzzek meg arról valakit, hogy a fogorvos is orvos?

Figyelt kérdés
Az a mániája, hogy a fogorvos az fogász és nem számít orvosnak ergo alacsonyabb rendű, mint egy "normális" orvos. Én is orvosnak tanulok, meg ő is, csak szeretném vele megértetni, hogy ez nem igaz...
2013. okt. 30. 21:39
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Én elsősorban azt magyaráznám el neki, hogy egyik ember sem "alacsonyabb rendű", mint a másik.

Utána megmutatnám neki, hogy a Fogorvostudományi Kar

[link]

ugyanannak a Semmelweis Egyetemnek az egyik kara, ahol ő is tanul. Vagyis a fogorvos pontosan ugyanolyan diplomát kap, mint ő.

Sőt, míg ő csak egy általános orvos lesz, amivel beteghez nem is nyúlhat, csak két méterről nézheti őket, a fogorvos már a doktorrá avatás pillanatától szakorvosnak minősül.

(Bár persze a rezidens éveket neki is le kell húznia valahol.)

2013. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ő erre azt fogja mondani (pontosan tudom) hogy egy jogász is kap doktori címet, de mégsem orvos, meg hogy a fogász, aki már dolgozhat, öt évig tanult, míg egy ált. orvos hat évig tanulta csak az alapokat.
2013. okt. 30. 23:01
 3/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát bizony a fogorvos öt év alatt megkapja azt a címet, amit a gyengébb képességűek csak hat év alatt tudnak megszerezni.

A jogászok pedig büszkék is rá, hogy ők nem holmi orvosok, hanem ők anélkül lettek doktorok, hogy mindenféle beteg emberekbe kellett volna nyúlkálniuk. :-D


Mellesleg én is doktor vagyok, bár én műszaki... Szóval én nem a diplomám mellé kaptam a címet automatikusan, mint ő. Én még többet tanultam érte, az egyetemmel együtt összesen 9 évembe telt. (Úgy látszik, én még lassabban jutottam el erre a szintre. :-DD)

2013. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok vele, hogy a fogorvos is ugyanúgy doktor (valódi értelemben véve), csak nem tudom, hogy ezt hogy tudnám megérteni egy konok, makacs, saját elképzeléséhez megrögzötten ragaszkodó, 140+ IQ-jú srácnak, akivel ha elkezdenék valamiről vitatkozni, valahogy két perc után az lesz a vége, hogy neki igaza van természetesen és meg a hülye vagyok. És ez borzasztóan dühít mert nagyon közel áll hozzám.
2013. okt. 30. 23:26
 5/10 Tomcsó ***** válasza:
100%

Attól, hogy a sotén van a képzés még semmi sem biztos, lásd gyógyszerészek...

Továbbá mindig is tudtam, hogy az orvosok két méterrel a föld fölött járnak, de jó tudni, hogy már az egyetemen és még az egyetemen lévők fölé is helyezik magukat.

Ebben a kérdésben midnenbizonnyal azok tudnak objektíven dönteni akik oda járnak és tisztában vannak a hallgatott tárgyakkal. Nyilván szükséges a fogorvosnak az orvosi tananyag, ha ez nincs akkor tényleg nem hagyományosan vett orvos, és én úgy tudom h a fogorvosok elég hamar szakosodnak, ahol mást tanulnak, szóval a közvélemény és a tárgyak alapján is nem a hagyományosan vett orvos orvos hanem fogorvos. Nem az ember orvosa hanem a fognak az orvos. Megjegyzem ez szubjektív vélemény, az objektívet olyannak kéne megmondani aki a sotén van és a szervereken belelát a tárgyakba és követelményekbe- megjegyzem ez Te vagy!

2013. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 140+ IQ nem jelenti azt, hogy valaki művelt, szociálisan érzékeny vagy hogy mindig igaza van. Én pl. tagja vagyok a Mensa egyesületnek, ahova csak a legmagasabb IQ-júak kerülnek. Sokan ordas helyesírási hibákat ejtenek, mások össze-vissza oltják egymást, és olyanok is vannak, akik tökéletesen fogalmatlanok.


Makacs, túlontúl magabiztos emberekkel nem szabad vitatkozni. Mivel meg van győződve a saját felsőbbrendűségéről és tökéletesen megingathatatlan igazáról (többnyire gyerekkora óta nevelik bele, hogy ő milyen okos és milyen szuper), ezért nem zavartatja magát azzal, ha a tények ellentmondanak nekik. Náluk a kognitív disszonancia szinte mindig tagadásba, dühbe és a vitától való elzárkózásba torkollik, mert egész lényébe való belegázolásnak tekinti, ha valami máshogy van, mint gondolná. Magyarán ők a saját véleményüket tényként kezelik, még azt is le tudják vezetni matematikailag, hogy a Beatles jobb, mint az ABBA (a fordítottját is le tudnák vezetni, ha úgy adódna), és a világ számukra tele van élhetetlen hülyékkel (pl ABBA-rajongókkal), akik mind rosszul gondolják a napnál is világosabb tényeket. Számukra nincs különbség a vélemény és a tény között, számukra az, hogy az almásrétes finomabb a túrósnál, ugyanolyan tény, mint hogy a fű zöld. Az ilyen emberek egyébként alkalmatlanak arra, hogy emberekkel dolgozzanak, lehet akármilyen jó szaktudásuk, elviselhetetlen taplók lesznek a betegekkel.


Az orvosokba ráadásul még bele is nevelik ezt a felsőbbségtudatot. Nekem van orvos ismerősöm, akinek meggyőződése, hogy az orvos doktori címe az „IGAZI” doktor, a PhD az pedig csak valami kis izé.


Az ilyen embereket egyébként ott kell hagyni a francaba, hadd főjenek a levükben, mert a korral egyre rosszabb lesz a helyzet. Amíg az életük töretlenül szárnyal felfelé, egyre jobban elhiszik, hogy kizárólag az az igaz, amit ők gondolnak, és ha pl máshova akarnak menni nyaralni, mint a párjuk, másmilyen lakást akarnak, stb, tökéletesen kompromisszumképtelenek. Ez nagyon sok szenvedést okoz a körülöttük levőknek. Az ilyen emberek csak akkor tanulják meg, hogy mások is vannak rajtuk kívül, amikor jól pofára esnek, egy nagy törés az életben általában lefarag az egójukból.

2013. okt. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Ne szállj vele vitába, úgysem tudod meggyőzni.

Mindent hagyj rá, mint egy hülye gyerekre - hátha észreveszi magát.

Valószínűleg nem fogja, de egy próbát megér...

2013. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se próbáld meggyőzni.


Arról nem is beszélve, hogy ha annyira bizonyítani akarod azt, hogy a fogorvosok is orvosok, azzal csak azt az elképzelését erősíted, hogy az orvos az egy olyan felsőbb rendű kaszt, amibe olyan hihetetlenül fontos beletartozni, hogy egy fogorvos nem bírja elviselni, ha nem tartozik közéjük.


Az állatorvos sem "orvos" és szerintem találsz köztük jópárat aki ennek kifejezetten örül és nem kér a cím beli "osztozkodásból". :)

2013. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, rájöttem, hogy felesleges próbálkoznom, nem fogom meggyőzni, annyira konokan hajtogatja a maga véleményét, hogy engem meg sem hall.

Egyébként sajnos tényleg igaz, hogy az orvosin sokan elszállnak maguktól, látom a környezetemben :(

2013. nov. 2. 13:49
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

"ugyanannak a Semmelweis Egyetemnek az egyik kara, ahol ő is tanul. Vagyis a fogorvos pontosan ugyanolyan diplomát kap, mint ő. "

Ez nem egészen igaz. Fogorvos tényleg "alacsonyabb rendű", már abból a szempotból, hogy egy adott beavatkozást orvos is el tud végezni, de fogorvos nem.

Ha orvos szájsebészet irányába specializálódik akkor elvégezheti a fogorvos munkáját, mindemellett csomó szakvizsgát szerezhet és sok munkakörben dolgozhat.

Fogorvos ezt nem teheti meg, nem is véletlen hogy relatíve jóval kevesebbet kell tanulni fogászoknak.

2016. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!