Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért telepítenek erdőt...

Miért telepítenek erdőt (Magyarországban)?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, sok szerepe van az erdőknek.

Lehet, hogy azért, hogy később kivágják, vagy hogy az erdei állatok élettere ne szoruljon vissza, vagy azért, mert ugye megszűri a levegőt, oxigént állít elő, felfogja a szelet...

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hazánk területének több mint 20%-át erdő borítja, az itt végzett tudatos emberi tevékenységet összefoglaló néven erdőgazdálkodásnak nevezzük. A kormányzati távlati célkitűzések közt szerepel, az erdőterület 25%-ra növelése. Ebbe a tevékenységbe alapvetően az erdő folyamatos növekedése által megtermelt famennyiség kitermelése, használata tartozik. A fahasználaton túl az erdőgazdálkodás egyéb mellékhasznot is szolgáltat, mely szintén az erdőgazdálkodás témakörében jelenik meg. Az erdei mellékhaszonvételek közt említhető a gomba, moha, gyanta, erdei gyümölcs, agancs gyűjtése.
2013. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

...Idézte a 2. válaszoló szó szerint, a szükséges idézőjelek és forrásmegjelölés nélkül.

Innen:

[link]

Vagy innen:

[link]

2013. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Berta Wooster


perelj be érte ;)

2013. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Rendben, csak add meg az adataidat. :P


De most komolyan: nehezedre esne beírni az idézőjeleket és bemásolni a forráslinket, vagy legalább zárójelben odaírni, honnan származik az idézet? Azért ezt úgy illene.

És úgyis észre lehet venni, hogy nem a saját megfogalmazásod. Most is, máskor is, pl. itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__48..


Ez már minősített cselekmény, mert többszörösen visszaeső vagy, így magasabb büntetési tétel vonatkozik rád. :P

2013. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pont annyira nehezemre esik, mint itt sok embernek használni a googlet... ha meg simán belinkelem a megfelelő weboldalt meg nem olvassák el, mert jhaj egy kattintással több kell hozzá...


de ajánlj egy programot ami ctrl+c ctrl+v billentyűzetnél máris adja az idéző jelet és akkor használni fogom..


amúgy meg nem értem miért számít szerinted bűncselekménynek, nem állít egy szóval se hogy az enyém, még csak a nevemet se tüntettem fel.


De keresgélj csak még a kérdések között bizonyítékért, találsz egy párat mert mindig így csinálom :) nah jó nem, van amikor a google keresési találatait írom be, a megfelelő kulcsszóval és hogy mennyi ideig tartott a drága oldalnak a keresés...

2013. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

"pont annyira nehezemre esik, mint itt sok embernek használni a googlet..."


Látod, ezt én sem értem, miért könnyebb kiírni egy kérdést, mint lefuttatni egy Google-keresést.


"ha meg simán belinkelem a megfelelő weboldalt meg nem olvassák el, mert jhaj egy kattintással több kell hozzá..."


Az már az ő bajuk.

Egyébként szintén tapasztaltam ugyanezt. Meg azt is, hogy sokan kb. 20 sornál többet képtelenek elolvasni, értelmezni.

A "csúcs", amikor egy kérdést az álláspontom alátámasztására televágok linkekkel; aztán jön egy (vagy több) emberke, aki nem képes végigolvasni az addigi válaszokat, és megint beírja ugyanazt a h.lyeséget, amit már rég megcáfoltam. :(((


"de ajánlj egy programot ami ctrl+c ctrl+v billentyűzetnél máris adja az idéző jelet és akkor használni fogom.."


Nem tudok ilyet sajnos. De a kétszeri Shift+2 csak négy leütés, ami nem sokkal több, mint az általad másoknál kifogásolt egy kattintás...


"amúgy meg nem értem miért számít szerinted bűncselekménynek, nem állít egy szóval se hogy az enyém, még csak a nevemet se tüntettem fel."


Nem mondtam, hogy bűncselekménynek számít. Csak hogy illene.


"De keresgélj csak még a kérdések között bizonyítékért, találsz egy párat mert mindig így csinálom :)"


Tudom, láttam már többször. A belinkelt kérdésre pedig speciel pontosan emlékeztem, úgyhogy nem kellett sokáig keresgélnem. :P


"nah jó nem, van amikor a google keresési találatait írom be, a megfelelő kulcsszóval és hogy mennyi ideig tartott a drága oldalnak a keresés..."


:DDD


Hasonlót én is szoktam. :D

Például:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__48..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__47..

(Most néztem, hogy az utolsónál lenullázták a válaszomat. Ez is jellemző...)

2013. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jól van látom nem vagyok egyedül :D de tényleg.. kiírja a kérdésben hogy lécci sürgös, és várja a választ? engem megölne az ideg... x-)
2013. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, ugye, hogy ugye? :D


Szerintem egyszerűen önállótlanság és/vagy lustaság lehet a háttérben sok kérdésnél. A kérdező nem tudja használni a Google-t, vagy nem tud kiigazodni a találatok között (ahhoz túl sokat kellene olvasni, fúúúj...); vagy arra számít, hogy majd valaki megkeresi neki a pont megfelelő választ, vagy megfogalmazza általa is érthető módon, vagy mittudomén.

De volt már olyan is, aki simán leírta, hogy nem fogja beütögetni a számológépbe azt a sok számot (a 3 akárhanyadik hatványa kellett neki), elég rendesen leoltottuk. Meg volt még néhány hasonló eset a "praxisomban".


Én nem vagyok kérdezősködős fajta, ha érdekel valami, rákeresek, kész. Inkább olyasmiket szoktam kérdezni, amire nem jó a Google; eddig kb. 15 téma volt a közel 2 és fél év alatt, nem több.

Már közel fél éve gyk-ztam, amikor az első "komoly" problémánál (egy matek fejtörőnél) csak kb. két órányi töprengés után jutott eszembe, hogy jéééé, a GYK-n kérdezni is lehet ám, nem csak válaszolgatni. :D

Az utóbbi hetekben viszont vagy háromszor reflexből a kérdéskiírás jutott eszembe, csak rövidebb-hosszabb idő után kapcsoltam, hogy meg lehet oldani egyszerűbben is a dolgot. :D

Szóval azért valahol megértem mások észjárását is, bár azonosulni nem tudok vele.


Bocs az újabb kisregényért, régi rossz szokásom. :D

2013. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!