Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem rég a birtokomba jutott...

Nem rég a birtokomba jutott néhány értékesebb kő melyben régi elpusztult élőlények maradványai találhatók, hogy tudnám kiszedni ezeket?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
amennyire tudom el szokták körülötte csiszolni a követ, de ezt szakemberek végzik nagyítóval, mikroszkóppal, meg apró szerszámokkal. szerintem otthon esélytelen.
2013. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Barkácsáruházakban lehet kapni, kézi gravírozókészletet. Ebben van többféle méretű fúró és csiszolófej, és polírozó korong is. Ezekkel eredményesen dolgozhatsz.
2013. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz,nem szeretném szakemberhez vinni mert még a végén nem kapnám vissza.
2013. nov. 3. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te elkezded furkálni, akkor abból nem sok érték marad.
2013. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 polarbeer ***** válasza:

Mégis milyen "kövekről" van szó? Milyen állati maradványokat tartalmaznak? Mert pl. a nummuliteszes mészkő nagyon gyakori, komplett hegyvonulatok épülnek fel belőle, és bár látványos, kimégy az erdőbe, és szedsz szekérszámra.


Ha valami komolyabb leleted van, mondjuk megkövült levél, trilobita, cápafog, stb, annak persze már lehet értéke. És az ilyet tényleg jobb szakemberre bízni. Haverom paleontológusnak tanul, vittem már neki pár cuccot, és eddig még soha nem felejtődött nála semmim. :)


Üdv.:

polarbeer

2013. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!