Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki fizikából?

Segítene valaki fizikából?

Figyelt kérdés

Feladat: Vegyünk egy 2cm átmérőjű hengert. Egyik végén egy jól záró mozgatható dugattyú van, a másik végét egy dugóval zárjuk el. A dugót a hengerből 100N nagyságú erővel lehet kihúzni. A külső légnyomás 100kPa. Kezdetben, amikor a dugattyút belehelyeztük a hengerbe, akkor az a dugótól 30cm távolságra van. Ha a dugattyút lassan toljuk a hengerbe, akkor hol áll a dugó kirepülésének pillanatában?

Elkezdtem, ennyire jutottam: Először kiszámoltam azt a térfogatot ami a hengerben van akkor mikor 30cm-re van a dugattyú. Ha nem rontottam el ez 94,2cm3. Gondolom akkor a belső nyomás megegyezik a külsővel, mert még nem nyomtam össze a bent lévő levegőt csak beletettem a dugattyút. Ami hiányzik az az, hogy ha nyomom befelé 100kPa-ból mikor lesz annyi nyomás, hogy 100N erőt tudjon kifejteni a dugóra és kilője.


2013. nov. 3. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A megoldás menete:

p0= 100kPa

A=2cm átmérőjű kör területe

p=100N / A :ekkora túlnyomás kell

Ha x cm-re benyomjuk a dugattyút, a nyomás p0*30/(30-x)

p0*30/(30-x) = p0 + p

2013. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
53%

Kedves Kérdező! A feladatot egyedül kell megoldanod ahhoz, hogy ötöst kapj! :-)


Üdv: Tanárnő

2013. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!