Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémikusok, okos emberkék! Meg...

Kémikusok, okos emberkék! Meg tudná-e mondani valaki, h ha aszkorbinsavat és szódabikarbónát összekeverünk, akkor mi történik a c vitaminnal?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor 20 NaHCO3 + C6H8O6 = 14 H2O + 6 CO2 + 20 NaCO2. Na de mit is jelent ez? Megmarad a c vitamin funkciója, mint antioxidáns?

2013. nov. 4. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy NaCO2. Valamit elszámoltál vagy elnéztél.
2013. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A végtermékek: NaC6H7O6+H2O+CO2

És alapból egyet veszünk mindenből.

2013. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csxeba ***** válasza:

Szerintem nincs akadálya, hogy megmaradjon, mivel a nátrium-aszkorbátból, ami keletkezik az erősebb sav b*szik elv alapján újra aszkorbinsav lesz a gyomor sósavtartalmának hatására.


HCl + NaC6H7O6 = NaCl + C6H8O6


:D

2013. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem én számoltam, neten találtam... Aki nem ért hozzá, az elhiszi :D

Még annyit találtam a témáról, h a c vitamin aszkorbát formában rosszul szívódik fel, aszkorbisav formában hasznosul csak jól (már ha igaz :)

Köszönöm a válaszokat! Mindenki kap piros pontot!

2013. nov. 5. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!