Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen könnyen megváltoztathat...

Milyen könnyen megváltoztatható mindennapi tevékenységekkel szennyezi az átlagember a környezetet? Olyanokra gondolok, hogy a TV-t készenléti módban hagyja, vagy importált kajákat vesz.

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

– Nem csak a tévét, hanem bármilyen kütyüt stand by-ban hagy (hifit, cd-lejátszót, videót stb.)

– Fényárban úszik az egész lakás éjjel-nappal. (Pedig azokban a helyiségekben felesleges világítani, amelyekben hosszabb ideig nem tartózkodik senki.)

– Hagyományos izzók használata az energiatakarékosak helyett. (Utóbbiakat viszont csak nem érdemes a fürdőben és a wc-ben használni.)

– Nem víztakarékos wc-tartály használata. (Öblítésenként 10 liter víz sokszor felesleges.)

– Naponta többszöri fürdés teli kádban. (A zuhanyzás kevesebb vizet fogyaszt, ráadásul egészségesebb is.)

– Fogmosáskor és/vagy kézmosáskor folyamatosan, bő sugárban folyatja a vizet.

– Nem szelektíven gyűjti a szemetet. (Komolyan bosszantó, hogy sokan lusták elmenni a kb. 10 méterrel távolabb levő szelektív konténerekig műanyag flakonnal, papírral vagy üveggel...)

– A veszélyes hulladékokat (gyógyszert, elemet, festéket stb.) a háztartási szeméttel együtt kezeli, azaz nem viszi el a patikába/kijelölt gyűjtőhelyre.

– A bármilyen szemetet elhajigálja az utcán, az erdőben, beledobja a folyóba, tóba stb.

– Túl sok csomagolóanyagot és reklámszatyrot használ.


Az import kajákkal viszont nem tudom, mi a baj. A csomagolás nem lehet, mert a hazai árukat is csomagolják; ha esetleg a szállítás... hát akkor az az érdekes, hogy néhány import termék még ezzel együtt is olcsóbb, mint a magyar...

2013. nov. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igen, a szállítás a gáz benne.


Amúgy szerintem "A bármilyen szemetet elhajigálja az utcán, az erdőben, beledobja a folyóba, tóba stb. " kategória az már nem átlagember..ha ember egyáltalán.

2013. nov. 11. 01:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen ember, csak egy kulturálatlan bunkó.

De valóban nem az "átlagember", csak sajnos elég sokan, fiatalok és idősek egyaránt. Láttam már nagymamát is, aki a buszról leszállva a megállóban a földre dobta a használt papírzsebkendőjét, meg fiatal kölyköket is a kuka mellett kb. egy méterrel ledobni a szemetet. Sok városban kénytelenek állandó utcaseprőket alkalmazni a közterületeken.

Erről most eszembe jutottak a trehány kutyások is...


Az előbb meg kifelejtettem a lakások túlfűtését: komolyan ismerek olyanokat, akik állítólag 25-26 fokban érzik jól magukat...

2013. nov. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is 25-26 fokban érzem jól magam. Mi ebben a furcsa? Távfűtéses lakásban megszoktam, volt ott alkalmanként 27 fok is. Szabályozni nem lehetett :)


Importált kajákkal mi a gond? Hány kilométeren belül gyártott/termelt kaját kéne csak megenni? Magyarország kicsi ország, de pl. az USA-ban a hazai kaját messzebbről is szállíthatják, mint itt az importot.

2013. nov. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok.

Berta listájának minden pontját betartom, kivétel az energiatakarékos izzók, mert még van hagyományosom itthon.


A meleghez viszont ragaszkodom :)

2013. nov. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kakaó, kókusz vagy banán tényleg nem terem az országban, de amikor a szlovák tej olcsóbb ugyanott, mint a magyar, az már...
2013. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Távfűtéses lakásban megszoktam, volt ott alkalmanként 27 fok is. Szabályozni nem lehetett :)"


Én is laktam szabályozhatatlan távfűtésesben jópár évig, nyitott bukóablaknál is 24-25 fok körül volt. A szokásos otthoni öltözék ilyenkor bugyi, póló, más nem kellett.


"Berta listájának minden pontját betartom"


Grat. :)

Egyébként bármilyen meglepő, én is. :D


"kivétel az energiatakarékos izzók, mert még van hagyományosom itthon."


Bespejzoltál több évre? :O

Nyugodtan vegyél energiatakarékost, ahova kell; a többi eláll, nem fog rádromlani. :D


"A meleghez viszont ragaszkodom :)"


Pedig egyrészt tök egészségtelen, másrészt drága.

Miután kiköltöztem a panelból, csak az első tél volt "furcsa", de elegendő is ahhoz, hogy megszokjam a 20-21 fokot. (Éjszakára meg még ennyi sem kell. Utánaolvastam, állítólag 16 elég lenne, de azt azért tényleg nem bírom.)


"Kakaó, kókusz vagy banán tényleg nem terem az országban, de amikor a szlovák tej olcsóbb ugyanott, mint a magyar, az már..."


Ilyenkor szoktak azzal a szöveggel jönni, hogy "de a magyar minőség így meg úgy". Mondjuk, én tejből kétféle magyart szoktam venni. De amíg pl. az egyik olasz keksz kilója 4-500 Ft (!), és semmivel sem rosszabb, mint a többi, addig majd h.lye leszek két-, háromszoros áron vásárolni.

2013. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!