Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kertészmérnök és az agrár...

A kertészmérnök és az agrár mérnök között mi a különbség?

Figyelt kérdés
jobban keres ,mivel foglalkozik ,milyen tantárgyak kellenek hozzá?

2013. nov. 19. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztalom, hogy jelenleg kertészmérnökként jobbak az elhelyezkedési esélyek. A kereseti lehetőségekkel nem vagyok képben. Az agrármérnöki képzés egy átfogó tudást ad a mezőgazdaság minden ágáról. Aki ezt végzi, az elvileg mezőgazdasági közép- és nagyüzemek irányítására kap képesítést. Igazából akkor lehet remekül hasznosítani ezt a diplomát, ha az illető családi gazdaságot vesz át. Ugyanis sok állami pályázat egyik feltétele a végzettség. A legtöbb évfolyamtársam ebből az okból végezte. Csak az alapképzés nem sokat ér,mindenképpen érdemes szakosodni, ha agrármérnökként akarsz elhelyezkedni. Agrármérnök végzettségű ismerőseim foglalkozása (a családi gazdálkodókon kívül): az egyik tehenészetet vezet, egy másik természetvédelmi őrként dolgozik egy nemzeti parkban, a férjem felszolgáló :), egy barátnőm meg taxitársaságnál diszpécser. Én magam állást keresek, és a sok hónap alatt összesen 2-3 állásajánlattal találkoztam, ahol kifejezetten agrármérnököt kerestek.

A kertészmérnök, gondolom, nagyobb kertészetekben van vezető pozícióban, de nem akarok hülyeségeket írni, mert ehhez nem értek.

2013. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi hát igen édes anyámnak van egy kertészete egynyári virágok ...stb nagybátyámnak konzerv gyára van ,mamám pedig búza kukorica napraforgó
2013. nov. 24. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Kertészmérnök: gyümölcs, zöldségtermesztés és talán dísznövény előállítás

Agrármérnök: Szántóföldi kultúrák, illetve némi állattenyésztés


Röviden összefoglalva a két szak. Már nagyon ritka a sima agrármérnök, inkább csak szakosodott képzésként indítják a BSc-t is, gondolok itt a vidékfejlesztési, környezetgazdálkodási agrármérnökökre.

2013. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!