Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem müködik ez az örök...

Miért nem müködik ez az örök mozgó?

Figyelt kérdés
Víz bontásához ugyan annyi energia szükséges mint amennyi keletkezik a hidrogén elégetésénél. Ha nagy szint külömbség alsó részén szétbontjuk a vizet. A hidrogén egy könnyű gáz fölemelkedik. majd a szint külömbség felső részén elégetjük ezzel vissza nyerjük a befektett energiát ás a víznek is lesz helyzeti energiája.

2013. nov. 20. 14:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ott bukik az ötlet, hogy a vízbontásnál kicsit több energiát kell befektetni, mint amit majd az elégetéskor kapsz. Ugyanis a keletkező gázoknak helyet is kell csinálni, ki kell szorítani a korábban ott lévő levegőt, azaz meg kell emelni a légkör szintjét. Persze fent az elégetéskor ennek a munkának egy részét visszakapod majd, mert ott meg csökken a térfogat, de a fent visszakapott munka kicsit kevesebb, mert ott alacsonyabb a nyomás.


Összességében a két munka különbsége pont akkora, mint az az energia, amit majd a víz leeresztésekor nyersz.

2013. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
ez nem orokmozgo, mivel az oxigent kulso forrasbol kell potolnod az egeshez, vagy felpumpalnod a bontas soran keletkezett oxigent.
2013. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A termodinamika 1, 2, 3 törvényei miatt, jelenlegi ismereteink szerint nem lehet örökmozgó.
2013. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
+ Amikor ég a gáz, az abból felszabaduló energiát nem fogod tudni veszteség nélkül átalakítani és visszavezetni alulra. Ráadásul az égést meg is kell indítani, magától nem gyullad meg, és ahhoz plusz energia kell, ami nem jön vissza.
2013. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első probléma az rögtön ott van, hogy a gázképződéssel járó folyamatok reakcióhője (azaz a kinyerhető energia) igencsak nyomásfüggő, a reakció a kisebb anyagmennyiségű gáz irányába tolódik. Jelen esetben 1 egység vízből 2 egység gáz lesz, így a probléma duplán fennáll. Minél nagyobb a nyomás, annál kisebb a kinyerhető energia. Éppen ezért mérik ezeket standard körülmények között, csak ezt a pici apróságot elfelejtetted. Vagyis amikor azt írod, hogy a "vízbontáshoz ugyanannyi energia kell, mint a hifrogén elégetéséhez", akkor hozzá kell tenni, hogy "azonos körülmények között".


A H2 és az O2 is a felszínre fog emelkedni egyébként, de gondolom nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy ha a nyomáskülönbség miatti reakcióhőveszteséget is beleszámoljuk a dologba, akkor még ha 100% hatásfokot is veszünk alapul, akkor is csak ugyanoda jövünk ki a végén. A valóságban veszteségünk lesz.


És ha most azon spekulálsz, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy nem azonos körülmények közt végezzük a bontást és az égetést de úgy, hogy az égetés javára billenjen a mérleg, akkor el kell keserítselek, hogy a körülmény fenntartása el fogja vinni a többlet energiát.


Például ha a fenti rendszert megfordítanánk, és a vízbontást csinálnánk fent, az égetést meg lent, akkor sokkal több energiát kapnánk, mert lent a nyomás segíti a vízképződést (2 egység gáz tűnik el a rendszerből), de a termelt energiát elvinné a reakciópartnerek lejuttatása.

2013. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
* egy egység vízből másfél egység gáz lesz, bocsánat.
2013. nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Hát ha ez ilyen egyszerűen működne, az arab országok már régen koldusbotra jutottak volna:) Küldd el az ötletedet a Nobel-bizottságnak, hátha Nobel-díjjal jutalmazzák az ötleted:D Csak vicc. szóval örök mozgó nem létezik. Sajnos.
2013. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azért, mert van energiaveszteség, ugyanis 100%-os hatásfokú gép nem csak a gyakorlatban, de elméletben sem létezhet. Másrészt a tudomány axiómákból levezetett, pl. az energiamegmaradásból, ami még nem zárja ki az örökmozgót, csak azt, hogy nekünk hasznunk legyen belőle. Az entrópianövekedés viszont már kizárja.
2013. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem müködik csak nem értem miért nem.


ezek alapján amit le írtatok pl: egy magasan fekvő épületbe lényegesen több földgázt kell eltüzelni mint egy alacsonyanabban fekvőbe ugyan annak az energia kinyeréséhez.

2013. nov. 20. 21:57
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A tudományoknak vannak AXIÓMÁI. Ezek gyakorlatilag a dogmák. Így van és kész. Ezekből vezetik le az egyenleteket, amik segítségével konkrét feladatokat oldanak meg.

Ilyen axióma a matekban az összeadás megfordíthatósága. A fizikában ilyen az energiamegmaradás és az entrópianövekedés. Ezek alapján még elméletileg is lehetetlen az örökmozgó. Nézz ezeknek utána.

2013. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!