Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem müködik ez az örök...

Miért nem müködik ez az örök mozgó?

Figyelt kérdés
Víz bontásához ugyan annyi energia szükséges mint amennyi keletkezik a hidrogén elégetésénél. Ha nagy szint külömbség alsó részén szétbontjuk a vizet. A hidrogén egy könnyű gáz fölemelkedik. majd a szint külömbség felső részén elégetjük ezzel vissza nyerjük a befektett energiát ás a víznek is lesz helyzeti energiája.

2013. nov. 20. 14:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy bármi negatívumot találsz majd az írásomban.

A leírásomat azoknak szántam, akik megértik a szerkezet működését, és ahhoz érdemben hozzá tudnak szólni. Az, hogy számodra zavaros, természetes, mert elég sokan vannak, akiknek ezzel a témával nem kellene foglalkozni. A hozzászólásodból látszik, hogy a szerkezet működését meg sem értetted.

Azt az elején valóban nem tisztáztam, hogy én az örökmozgón nem egy elméleti szerkezetet értettem, ami majd az idők végezetéig fog működni, hanem egy olyan berendezésen, ami annyi energiát termel, ami elég ahhoz, hogy ne kelljen többé energiáért pénzt adnom. Vagy, hogy érthetőbb legyen, le tudjak válni az elmű hálózatról.

Remélem, nem vitás, hogy egy áramfejlesztővel is több energiát lehet termelni, mint amennyibe az került, tehát nem a megtérülésen kellene vitatkoznunk.

Csak egy gondolat a hangszóróval kapcsolatban. Elég sok hangszórót láttam már, de egyiknél sem az volt az első probléma, hogy a mágnese elvesztette az erejét. Egy koncerten egy átlag hangszóró 1 kVA hatásos teljesítményű. Egyetlen koncerten egy hangszórón annyi energia alakul át, ami a saját előállításának kb a 0.2 szerese. Na már most. Ezt a hangszórót soha nem fogják visszavinni a gyártóhoz azzal a hibával, hogy lemágneseződött. Értelmetlen azzal érvelni, hogy a szerkezet működése azért van veszélyben, mert a mágnese nem bírja. Ha nem haragszol meg, én nem erre a problémára gondoltam, mikor azt kérdeztem, hogy mi az ami a rendszert visszatartaná.

A lerajzolással kapcsolatban. Nagyon jól tudom, hogy ha a rendszer működőképes, soha nem lehet babérokra törekedni. Éppen ezért, ahol tudom, publikálom pont azért, mert ilyen konkrét szerkezetet még senki nem közölt. Persze most le is rajzolhatnám, de úgy gondolkodok, aki érti, annak nincs értelme lerajzolni. Aki meg nem érti, sajnos te is ezekhez tartozol, úgy is halandzsának neveznéd, pedig már a vak is látja. De nyugodtan másold ki, és mond el az egyik utadba kerülő hajléktalannak. Ő fogja érteni. De ha időm lesz, majd a rajzot is felteszem valahogy.


Egy kérdés. Próbáltál már hidrogént elégetni?

Mondtad, hogy se olajunk, se gázunk.

Én úgy tudom, évekkel ezelőtt jelentették be, hogy a Hortobágyon annyi gázt találtak, hogy 150 évre egész Európában biztosítani tudtuk volna a gázellátást. Aztán az akkori kormány hogy hogy nem azonnal eladta a kitermelés jogát, valamelyik külföldinek. De nem ez az egyetlen, amit külföldi kézre adtak. Mi van például a cukor iparral? Azt miért nem gyártjuk? Vagy mi van a Ganz kapcsolókkal? Külföldön még mai napig is használnak Ganz kapcsolókat és motorokat. Természetesen a mai napig kifogástalanul és megbízhatóan működnek. Vagy mi van a szénbányászatunkkal, amit most ismét be akarnak indítani.


A vízbontásról. A saját szememmel láttam a Deltában kb 40 évvel ezelőtt, hogy az oroszok is bemutatták a víz üzemű autót. Egy Moszkvics hátuljában egy csúnya üst szerű szerkezet bontotta a vizet. Az Oroszok hazudtak volna?

Vagy mi van a kb 15 évvel ezelőtti média bejelentéssel? Hetekig az volt a téma, hogy az emberiség végre megcsinálta azt a berendezést, ami 150 %-ot termel. Még meg is mutatták azt az üzemet, ahol ezzel kísérleteztek. Annyit elárultak, hogy elektromágneses elven működik.

Vagy mi van azzal a német céggel, akiktől jelenleg is lehet bérelni olyan berendezést, amit a megrendelőnek leszállítanak és a semmiből termeli az energiát.


De ne higgyünk el semmit. Csak koncentráljuk arra, amit leírtam. Ha nem érted, kérdezzél, szívesen elmagyarázom, hogy érdemben válaszolhass. De olyanra nem mond, hogy halandzsa, amit eleve nem értesz.

2014. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Jézusom...
2014. márc. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, hogy bármi negatívumot találsz majd az írásomban.

A leírásomat azoknak szántam, akik megértik a szerkezet működését, és ahhoz érdemben hozzá tudnak szólni. Az, hogy számodra zavaros, természetes, mert elég sokan vannak, akiknek ezzel a témával nem kellene foglalkozni. A hozzászólásodból látszik, hogy a szerkezet működését meg sem értetted. "


Nincs is sok értelme.


"Azt az elején valóban nem tisztáztam, hogy én az örökmozgón nem egy elméleti szerkezetet értettem, ami majd az idők végezetéig fog működni, hanem egy olyan berendezésen, ami annyi energiát termel, ami elég ahhoz, hogy ne kelljen többé energiáért pénzt adnom. Vagy, hogy érthetőbb legyen, le tudjak válni az elmű hálózatról."


Ezt ma is meg lehet tenni. Kell hozzá egy napelem vagy egy aggregátor, vagy egy otthoni szélerőmű. Ezek közérthetően, rajzzal elérhetőek a neten, nem kell hozzá semmi himi-humi te-ezt-úgy-sem értheted varázslat. Viszont rossz hír: mindnek üzemanyag kell.


"Remélem, nem vitás, hogy egy áramfejlesztővel is több energiát lehet termelni, mint amennyibe az került, tehát nem a megtérülésen kellene vitatkoznunk."


Nyilván, de nem lehet vele többet termelni, mint amennyi benzint beleöntesz, vagy mint amennyi napsütés rásüt. A te gépedbe nem kell üzemanyag, ami lehetetlenség, tehát mi nem a "megtérülésén" vitatkozunk, hanem a puszta létén.


"Csak egy gondolat a hangszóróval kapcsolatban. Elég sok hangszórót láttam már, de egyiknél sem az volt az első probléma, hogy a mágnese elvesztette az erejét. Egy koncerten egy átlag hangszóró 1 kVA hatásos teljesítményű."


Nézd, az egyetlen dolog, amivel kitudsz nyerni energiát egy szimplán mágneses rendszerből, az az, ha lemágnesezed a mágnest. Amúgy lerajzoltam a gépedet, és kiderült, hogy mi a hiba vele.


De kezdjük rögtön az alapoknál: miért nem forog örökké egy megforgatott biciklikerék? Ugye a newtoni mechanika szerint ha egy testre nem hat erő, akkor megtartja a mozgásállapotát. Azaz ha egy kerék forog, és nem fékezzük, akkor örökké kéne forognia. Csakhogy a csapágyazás és a légellenállás mindenképpen jelent némi súrlódást, ami lassítja a dolgot. Egy belendített kerék, vákuumban, nagyon szuper csapágyakon elvileg nagyon-nagyon sokáig tud forogni, de a valóságban ez nincs így (nincs tökéletes vákuum, nincs tökéletes csapágy), nagyon is véges idő alatt leáll. De persze ha valaki csak fél percig nézi, az nyugodtan hiheti azt, hogy mivel ezalatt nem állt le, ezért sose fog. Egy biztos: a forgó kerék nem termel energiát, csak azt az energiát TÁROLJA (illetve szép lassan elveszti), amit a kezdeti meglökéskor beleraktunk.

A te örökmozgód is egy ilyen szerkezet. Van benne sok fölösleges mágnes meg vastakaró meg gömbcsukló (mind-mind extra súrlódási forrás), de valójában ez is csak a kezdeti meglökéssel belerakott energiát tárolja, míg az a súrlódás miatt teljesen el nem vész.


Viszont ha egy dinamót rákötsz a biciklikerekedre (vagy épp a himbálózó mágneses gépedre), azonnal változik a helyzet. A dinamó (vagy generátor, ahogy nevezni akarod) azonnal elkezdi lassítani a rendszert, miközben a kezdeti belökéssel betett energiát a dinamó árammá alakítja.



"Aki meg nem érti, sajnos te is ezekhez tartozol, úgy is halandzsának neveznéd, pedig már a vak is látja. De nyugodtan másold ki, és mond el az egyik utadba kerülő hajléktalannak. Ő fogja érteni. De ha időm lesz, majd a rajzot is felteszem valahogy."


Ahhoz képest. hogy mekkora sületlenség a találmányod, elég nagy a pofád. Ez a fajta bicskanyitogató vitastílus jobb körökből diszkvalifikálna téged. Egyébként doktorált kutató vagyok, de mivel ezt nyilván bárki mondhatja, ezért inkább felajánlok egy fogadást. Felteszek 100000 (százezer) forintot ellenedben arra, hogy a fentebb közölt leírásod alapján egy általam kiválasztott hajléktalan nem tudja lerajzolni a szerkezetedet. A hajléktalan motivációként 2000 forint felajánlást kap (szintén a vesztes fizeti), papírt, ceruzát és a kinyomtatott hozzászólást, valamint 30 percet. Neked egy zárt borítékban el kell hoznod egy rajzot a készülékről, hogy legyen mivel összevetni a csöves által készített rajzot (hogy ne csak úgy bármilyen firkára rámondhasd, hogy erre gondoltál). Ha úgy gondolod, hogy a fenti hozzászólásod megállja a helyét, akkor hülye lennél nem elfogadni a potya 100000 forintot. Ha viszont gyáva módon visszakozol, akkor elvárom a bocsánatkérésedet.

Mindezt hajlandó vagyok írásba adni tanúk előtt. Egyetlen kikötésem van, mivel nem Magyarországon élek, hogy a fogadás teljesítése akkor történjen, amikor otthon vagyok. Legközelebb Húsvétkor és az azt követő héten. Nos?


"Egy kérdés. Próbáltál már hidrogént elégetni?"


Igen. Miért?



"Én úgy tudom, évekkel ezelőtt jelentették be, hogy a Hortobágyon annyi gázt találtak, hogy 150 évre egész Európában biztosítani tudtuk volna a gázellátást."


Szép álom. Ha van ilyen bejelentés, akkor hol van? Ja persze, titkolják. Nincs a Hortobágy alatt annyi gáz se, hogy nekünk elég legyen egy évre, nem hogy Európának, nem hogy 150 évre. Szenünk az elég sok van, de az nem gáz.


"Mi van például a cukor iparral?"


Az hogy jön az energiához?


"Vagy mi van a Ganz kapcsolókkal? Külföldön még mai napig is használnak Ganz kapcsolókat és motorokat."


Kicsit csapongsz úgy érzem.



"A vízbontásról. A saját szememmel láttam a Deltában kb 40 évvel ezelőtt, hogy az oroszok is bemutatták a víz üzemű autót. Egy Moszkvics hátuljában egy csúnya üst szerű szerkezet bontotta a vizet. Az Oroszok hazudtak volna?"


A hidegháború kellős közepén? Ugyan már, mindig a színtiszta igazat mondták. A Delta pedig, az akkori teljes sajtóhoz hasonlóan híres volt arról, hogy az orosz forrásból származó sajtóhíreket megkérdőjelezi.



Vagy mi van a kb 15 évvel ezelőtti média bejelentéssel? Hetekig az volt a téma, hogy az emberiség végre megcsinálta azt a berendezést, ami 150 %-ot termel. Még meg is mutatták azt az üzemet, ahol ezzel kísérleteztek. Annyit elárultak, hogy elektromágneses elven működik.


Én is mutatok neked annyi üzemet, amennyit csak akarsz. Rámondom, hogy ott szárnyas vízilovat tenyészetnek, rögtön el is hiszed? Az a helyzet, hogy a forráskritikádat még fejlesztened kell.



"Vagy mi van azzal a német céggel, akiktől jelenleg is lehet bérelni olyan berendezést, amit a megrendelőnek leszállítanak és a semmiből termeli az energiát."


Jó, de ha létezik ilyen, akkor miért nem veszel? Én nem hiszem, hogy létezik, ezért nem veszek. De ha te meg vagy győződve róla, hogy ez lehetséges, akkor miért nem éri meg ez neked? Miért nem kötsz sorba mindjárt hármat, mindegyik mondjuk megmásfélszerezi a bevitt energiát, az a kimeneten több, mint 3,3-szoros (vagyis mivel a befektetett energit levonod, a nyereséged 2,3-szoros). Ma már van visszafele mérő villanyóra, az ELMŰ köteles átvenni azt, amit te visszatáplálsz, ergo ha napi 0-24-ben 1000 W-tal (mondjuk egy rákötött porszívómotorral) pörgetnéd a cuccot, akkor 3300 W jön ki a túloldalán, ami 2300 W nyereség. Napi 55 kWh. Ha csak 30 forintjával veszik vissza, akkor is évi 600000-et termel. Ha a kütyü darabja mondjuk két millió, akkor 6 millió volt a rendszer, 10 év alatt visszahozza, 20 év múlva van tiszta 6 milliód (mai áraknál maradva). Miért nem csinálod? Talán csak nem azért, mert te is tudod, hogy nem működik? Az, hogy mennyire hiszel a saját igazadban, nagyon jól lemérhető: beleteszed a saját pénzed, vagy csak másoknak osztod az észt?



"De ne higgyünk el semmit. Csak koncentráljuk arra, amit leírtam. Ha nem érted, kérdezzél, szívesen elmagyarázom, hogy érdemben válaszolhass. De olyanra nem mond, hogy halandzsa, amit eleve nem értesz."


Épp az előbb küldtél el egy csöveshez konzultálni. Akkor most mi van?

2014. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!