Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom a környék énekesm...

Hogyan tudom a környék énekesmadarait közelebb hívni?

Figyelt kérdés
Érdekesen hangzik a kérdés. Megszeretném figyelni, és leszeretném videózni őket. Egy kiselőadást szeretnék készíteni a suliban. Arra gondoltam, hogy egy közép-magas hangsugárzóval a hangjukat kisugároznám a házunk környékén. Beválna a dolog?
2013. nov. 20. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Készíts egy etetőt nekik, arra sok madár jön majd, ha igazán hideg lesz.

Volt olyan tél, hogy az udvaromon 10 féle madarat számoltunk meg.

2013. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A madáretető odacsalja a madarakat.

De csak felelősséggel vágj bele az etetésnek. Ha elkezded etetni a madarakat akkor ne hagyd abba tavaszig. Megszokják hogy az etetődben találnak élelmet és ha a hidegben abbahagyod az etetést nehezen találnak másik helyet.

2013. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is az etetőt akartam javasolni első látásra. :)

Talán annyit tennék hozzá, hogy érdemes mielőbb elkészíteni, mert az is beletelik egy kis időbe, mire a madarak észreveszik, és odaszoknak.

Macskabiztos helyre tedd. :)


A hang nem hiszem, hogy beválna. Ha oda is mennének (ezt sem tartom túl valószínűnek), gyorsan továbbállnának, mert nem találnák a hangforrást.

2013. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írták: madáretető.

Ne legyen igazam, - nem is tudom hogy hol laksz, - de kevés lesz az énekes madár. :(

2013. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!