Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha Spearman-féle rangkorreláci...

Ha Spearman-féle rangkorrelációt akarok számolni akkor?

Figyelt kérdés
Ordinális, vagyis rangsorolt adatokat vizsgálok. Mi a teendőm? Miket kell kikötnöm? Hipotézist, 0 hipotézist kell-e csinálnom? Tudom hogy az értékek -1 és 1 közt lehetnek. Szignifikanciát kell-e megállapítani vagy az csak arra vonatkozik, hogy jelentős-e a kapcsolat (legyen az teljesen fordított kapcsolat(-1) vagy teljes kapcsolat (+1) ). Spss programmal dolgozok, szeretném ha ez által készített táblázatok szerint segítenétek, de aki más programhoz ért, annak is meghallgatom az észrevételeit.

#SPSS #korreláció #rangkorreláció #Spearman
2013. nov. 21. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mit csinálsz, de az SPSS alapból végez hipotézisvizsgálatot. A hipotézisvizsgálatnál pedig alapból van nullhipotézis (és alternatív hipotézis is), azt nem neked kell felállítani (csak megtanulni, hogy az egyes statisztikai tesztekhez milyen H0 és HA tartozik). Alapesetben a H0 a kapcsolat hiányát felté telezi (ezért 0, azaz nulla), jelen esetben éppen az r=0 esetet, amennyiben p<0,05 (vagy más meghatározott szignifikanciaszint, akkor a H0 (adott szignifikanciaszinten) elvethető, azaz r nem 0.

Az SPSS táblázatot fejből nem tudom, de a lényeg az r és a p értéke, ezeket kell kihalászni belőle.

2013. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!