Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a lightning respons...

WEPauli kérdése:

Mit jelent a lightning response kifejezés?

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen kontextusban, tudományterületen hallottad? egyébként sztem "villámgyors" válasz lehet
2013. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy példa:

Storm clouds gather as diplomacy fails: Iran promises ‘lightning response’ to any Israeli attack

[link]

= villámgyors, azonnali válasz.


De tudományos jelentése is lehet, szóval tényleg kéne a teljes mondat.

2013. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Villámvédelemről és földelő rendszerekről olvastam egy cikket és ott láttam ezt a kifejezést. Tartozott egy szám is hozzá (ott 1,2/50 micro secundum).
2013. nov. 21. 18:27
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt az eredeti mondat: "A commercial Marx generator with voltage levels from 17.5 kV

to 50 kV and produces a standard lightning response of 1.2/50 ls

was adopted."

2013. nov. 21. 18:29
 5/7 ChefBa ***** válasza:
Szerintem itt a szabványos villámimpulzusra gondoltak,hogy ilyet állított elő a generátor. Ennek jellemzője az 1,2/50-s jelalak. Nem tudom, hogy response miért kerül oda, így egy válasz függvényre utalna, de ez csak valamilyen hálózatnak lehetne.
2013. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
#2 idézetére (tudom, hogy nem ez volt a kérdéses mondat) az én szabad fordításom ez lenne: csípőből visszalövünk. :)
2013. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, asszem megvan:

[link]

A legalsó ábra lesz. A normál légköri villámokra jellemző hullámforma, 1,2 us-os felfutással és 50 us-os lefutással a csúcsérték feléig.


Gondolom azért "response", mert a légkör reakciójára (válaszidejére) jellemző érték.

2013. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!