Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok ajánlani jó fizikakön...

Tudnátok ajánlani jó fizikakönyve (ke) t?

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam, ami nem csak közli a tényeket, hanem részletesen meg is magyarázza, hogy mi miért van (lehetőleg matematikával).

Persze nem rögtön haladó kvantum- és időfizikával szeretnék kezdeni, főként a gimnáziumi tananyag részletei érdekelnek (newtoni dinamika, elektromosságtan, relativitáselmélet, differenciálszámítás, stb.).

Lehetőleg magyar legyen, de felőlem lehet angol vagy német is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. nov. 26. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Könyvek mellett én ezt ajánlom NAGYON:

[link]

2013. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Budó féle Mechanika (Nem a kísérleti.)

Ebben a könyvben benne van a klasszikus mechanika a legelejétől a légvégéig. Magasabb szintű matematikával tárgyalja a dolgokat, ez a könyv leginkább BSc képzésben résztvevő diákoknak alapmű. Van benne elméleti mechanika is és teljesen korrekt módon tárgyalja a deformálható testek mechanikáját is. Ami jó oldala neki, hogy a könyv hátuljában van egy matematikai összefoglaló, nem tudom mennyire részletes, szerintem differenciálszámítást nem tartalmazz, inkább az olyanokra tér ki, mint tenzor, vektori szorzat és egyéb olyan dolgokra amiket talán nem ismer az ember (a differenciálszámítás nagyon alap, gondolom ezért is nem tárgyalja). Legyen egy kis matematikai alapod, tudj integrálni, deriválni, esetleg tudd meg mi az a nabla operátor és ezek után a könyv hátuljával kezd, menj át a matematikán és utána neki állhatsz az egésznek. Ugyan régi könyv, mégis az egyik legjobbnak tartom. Ezzel el leszel 1-2 évig.


L. D. Landau, E. M. Lifsic: Elméleti fizika

Erről nem tudok olyan részletesen írni, mivel még nem fedte fel előttem titkait, de valószínűnek tartom, hogy valamivel magasabb szinten tárgyalja a mechanikát, mindenképpen érdekes olvasmány.


Jackson: Klasszikus elektrodinamika

Szintén alapmatematika szükséges a megértéséhez. Ez a könyv tárgyalja az elektrosztatikát, magnetosztatikát és mint az a nevéből is ered az időbeli korlátozás nélküli elektrodinamikát. Fordított könyv révén, ha jól megy az angol és a szakszavakat is ismered, akkor inkább ajánlom az eredeti verziót, mivel a fordítók sokszor nem fizikusok, így ugyan nyelvtanilag helyes, de fizikailag sokszor előfordulhatnak az ilyen könyvekben hibák, nem teljesen értelmes dolgok. Ez is egy BSc-s alapmű, el lehet vele szórakozni egy évig. Nyilván a szükséges területen tárgyalják relativitáselmélet oda illő posztulátumait is.


Ezek a könyvek bőven tárgyalják azokat a dolgokat amit kértél, megértésükhöz türelem, sok energia és elhivatottság kell, de csodálatosak.


Ennél "butább" műveket én nem tudok ajánlani. Sok sikert, ha valamelyik mellett elköltekezed magad!

2013. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Litz-féle háromkötetes Fizika, Budó: Mechanika, Nagy: Elektrodinamika, Marx: Atomagközelben és Kvantummechanika. A Landau brutál, variációszámítással indít, középiskolai szinten érthetetlen (de tehetsz egy próbát vele). Vermes meg Holics tanár urak fizikakönyvei (lehetőleg a régebbi kiadásúak) szintén jók.
2013. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 27. 14:22
 5/6 anonim válasza:
A fizika alapjai (Dr. Erostyák János - Dr. Litz József) ,nagyon jó könyv csak ajánlani tudom (:
2013. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Dér-Radnai-Sós féle példatár. Nem kell megijedni, hogy példatár, a megoldások részletezés 2x annyit tesz ki mint a feladatok, és érdekes, olvasmányos.
2014. jan. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!