Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia szorgalmi feladat. Mi a...

Kémia szorgalmi feladat. Mi a só anionjának moláris tömege? Feladat lentebb.

Figyelt kérdés

Így szól a feladat:

Egy vegyület 1 mólja 1-1 mol kationt aniont és 2 mol kristályvizet tartalmaz. Mindkét ion egyszerű ion. 296,0 g vízmentes sóból és 100,0g vízből 80Celsiuson telített oldatot készítettünk. 20Celsiusra lehűtve az oldatból 254,8g kristályvizes só vált ki. A vízmentes só oldhatósága 20Celsiuson 178,7g só/100g víz. Mi a só anionjának moláris tömege?



2013. nov. 27. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az oldhatósági adatokból meghatározható a kristályvízmentes vegyület moláris tömege: 75g/mol.

Ahhoz, hogy az anion moláris tömegét megadd, vagy találgatni kell a periódusos rendszer segítségével, vagy tudni kellene valami konkrétumot a kationról.

Lévén tudjuk, hogy egyszerű ionokat keresünk, a kérdéses fémion (kation) vagy alkálifém kation vagy alkáliföldfém kation (az alumíniumiont kizárhatjuk, mert 3- töltésű egyszerű anion nincs).

Az anion pedig vagy halogenid, vagy oxid- vagy szulfidion.


Valószínű a kérdéses vegyület a KCl.

Vagyis az anion moláris tömege: 35,5g/mol.

2013. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezt válaszoltam meg pár napja itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Igen, és így észre is vettem, hogy én elszámoltam. A megoldás valóban a jodidion.
2013. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!