Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora lesz a pH, ha 10, 0...

Mekkora lesz a pH, ha 10, 0 ml 0,200 M ammónia-oldathoz (Kb=1,810−5) 15, 0 cm3 0,200 M-os HCl-oldatot adunk?

Figyelt kérdés
A feladat megoldása megvan, de nem értem miért annyi.(ph= 1,398)keletkezik 0,002 mol NH3Cl és marad 0,001 mol [H+].De a megoldás során nem kéne figyelembe venni a só hidrolízisét? Mert ugye at 1,398 csak a maradt hidrogén ion koncentrációt számítja bele. Köszönöm a segítséget :)

2013. nov. 27. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha a só "erős alkotója" van feleslegben, akkor nem kell figyelembe venni a só hidrolízisét. Itt ugye ammónium-klorid keletkezik, ami erős sav + gyenge bázis sója. És mivel az erős savból marad, ezért a só hidrolízise erősen visszaszorul, így mértéke elhanyagolhatóvá válik. Amiről te beszélsz, az az, amikor a "gyenge alkotó" van feleslegben (jelen esetben ammónia), az ilyen oldatot nevezzük puffernek.
2013. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :) így már teljesen világos
2013. nov. 27. 21:08
 3/3 anonim válasza:
Ááá, egy VBK-s sorstárs, én is épp ezen a kérdésen gondolkoztam. :D
2013. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!