Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor lesz szabad szemmel is...

Mikor lesz szabad szemmel is látható az ISON üstökös?

Figyelt kérdés

Az egész tegnap estét végigizgultam, mert nagyon úgy nézett ki, hogy nem marad egyben. Ma reggel olvastam, hogy mégis túlélte, a Nap mögül kimászott, és fényesedik is! Valószínűleg nagy baja már nem lehet.


Mikor lesz látható? És napszakban reggel, este, vagy esetleg napközben is?



2013. nov. 29. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg hajnalban 5 környékén már láthatónak kéne lennie 2-3 fokra a Naptól.Csak az a baj hogy tegnap a legfrissebb képek szerint az üstökös feje ,azaz a mag szétesett,esetleg (jobbik esetben) csak vastag a fényt nem visszaverő porréteg fedi.Szóval a csóva tegnap szépen leszakadt,és most eltűnt egy időre.Remélem csak azt csinálja mint 2 éve a lovejoy üstökös.Az is ugyanígy elmaszatolódott,aztán egy két órával később elkezdett újra kifényesedni.Nem lenne rossz ha láthatnánk az ISON-t,mert nem mindennapi egy azt hiszem -6 magnis üstökös.
2013. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja,és különben ha vissza is áll a ISON fényessége,akkor se lesz látható szabad szemmel.Távcső,de minimum binokli kell hozzá.Aztán el tudom képzelni hogy akár iszonyatosan jó égen (nem ilyen vacak Pesti égen mint itt) esetleg látni lehetne tényleg zéró fényszennyezés és zéró felhőzet mellett az ISON-t,de ez már tényleg mázli lenne főleg a mostani időjárással számolva.
2013. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. nov. 29. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!