Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok mondani olyan program...

Tudnátok mondani olyan programot, ami vegyületek tulajdonságait, reakcióit mutatja be?

Figyelt kérdés

2013. dec. 1. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első körben a kémia tankönyveket javasolnám. De a Youtube is számtalan videot tartalmaz.
2013. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Wikipédia
2013. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem program
2013. dec. 6. 13:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem ismerek ilyen programot.

Oka van, hogy azt gondolom, hogy nincs is ilyen.

Egy programban csak meghatározott számú tulajdonság, reakció fér bele, de kémia tudománya folyamatosan fejlődik.

Tehát legfeljebb valamiféle oktató programot lehetne írni, viszont ilyet sem láttam még.

Vannak viszont adatbázisokban kereső oldalak, ezek mondjuk már programok, csak nem a kliens-, hanem a szerver gépen futnak...

( pl. [link] )

2013. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem teljesen ilyenre gondoltam, de belátom, amit keresek nem létezik, és még mindig ez áll a legközelebb hozzá.

Köszönöm a segítséget!

2013. dec. 8. 15:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Programot én sem ismerek, csak adatbázist:


SciFinder


Elvileg az Eiszből hozzá lehet(ett?) férni.


[link]

2015. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, erre a SciFinderre próbálok regisztrálni, de nem kapok visszajelzést. Remélem a közeljövőben be tudok lépni.

A korábbi válaszolónak:Nézegettem ezt az Organic Syntheses-t de nem nagyon értem a keresőjének működését...

Még egyszer köszönöm az eddigieket, ha tudtok még mondani adatbázisokat, jöhetnek :)

2015. márc. 2. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:

A korábbi válaszolónak:Nézegettem ezt az Organic Syntheses-t de nem nagyon értem a keresőjének működését...


Lehet a böngészódből hiányzik vmi kegészítő. Legegyszerűbb CAS szám alapján keresni, ha esetleg az nincs meg vagy nincs kedved utánajárni, akkor pedig be tudod rajzolni a molekulát.

2015. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Őszintén azt se nagyon sikerült kisilabizálni, hogy ha megadom egy vegyület képletét, akkor azok a találatok pontosan mire is jönnek ki? Hogyan kellene keresnem, ha mondjuk egy adott molekula előállításának lépcsőit szeretném megnézni?
2015. márc. 15. 14:45
 10/13 anonim ***** válasza:

azokat a cikkeket listázza amiben szerepel a molekulád


sajnos el kell olvasni, hogy miért szerepel benne.


Az eredeti kérdésed nem ez volt.

Az ismert előállítási utakat a Reaxys -sel lehet kutatni. Ez sajnos fizetős, de van ismerősöd olyan helyen ahol előfizetnek rá akkor meg tudod oldani.

Ezzel mindenféleképpen érdemes foglalkozni, mert nagyon felhasználóbarát az felülete. Például támogatja a szintézis sor keresést. Egy bonyolultabb molekulához is percek alatt fel lehet írni az összes szintézis sort !!! Amúgy ez pl könyvtárazva napokig is eltarthat.

2015. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!