Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Relatív sűrűség, tömegszázalék...

Relatív sűrűség, tömegszázalék, térfogatszázalék. Valaki megmondaná, vagy küldene ezzel foglalkozó kidolgozott feladatos oldalt?

Figyelt kérdés

A következő képletekre lennék például kíváncsi:


a térfogatszázalék képlete


a tömegszázalék képlete


és a relatív sűrűség képlete


Lehetőleg képletátalakításokkal is.



2013. dec. 9. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

-térfogatszázalék:

V/V%= az oldott anyag térfogata/az oldat rétfogata x 100


-tömegszázalék:

m/m%= az oldott anyag tömege/az oldat tömege x 100


-relatív sűrűség:

ró1/ró2

a moláris tömegekből kiszámítható:

d=M1/M2

2013. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha,ezzel foglalkozó oldalt tudnál küldeni?


Különben köszönöm a villámgyors választ,ment a zöld.


És még az is érdekelne hogy ha meg van adva egy x sűrűségű gázkeverék,abból milyen adatokkal lehet még kiszámolni a gázkomponensek sűrűségeit?

2013. dec. 9. 20:59
 3/7 anonim válasza:
Engem is érdekel.
2013. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok,jobb lenne ha leírnál egy konkrét feladatot,ami alapján láthatnám h milyen adatok vannak megadva és úgy elmagyarázom:))
2013. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megfelelő példát most nem találtam,de találtam egy első ránézésre nagyon jó oldalt.

Eddig elolvastam kb,a felét és lenne néhány kérdésem.


Az említett oldal---> [link]


Első kérdésem:Jól értem-e?A tömegszázalék (m/m%) ezek szerint az oldott anyag tömege (mondjuk az elegyünkben van 5g ammónia) osztva az egész elegy tömegével (ami mondjuk 12g),és végül szorozzuk 100-zal?


Ezek szerint a kérdésben szereplő elegy ismeretlen komponenséből kb 41,6666% van jelen?Tehát az össz tömegnek kb ekkora százalékát teszi ki?


Másik kérdésem:Itt ne oldatokról legyen inkább szó,hanem gázelegyekről.Ezzel kapcsolatban kérdezném hogy a gáztörvénynél vannak krítériumok mint hogy 24,5 g/dm^3 bármely gáz sűrűsége 25 fokon (azt hiszem).Ez milyen képleteknél/számításoknál is kerül előtérbe?


Remélem nemsokára válaszolsz.

2013. dec. 9. 21:43
 6/7 A kérdező kommentje:

Találtam még valamit:


Elvileg a relatív sűrűség kiszámításának képlete ró(rel)=M1/M2.Ezt már egyes is leírta (dupla köszi),csak hogy ebből ha jól értem egy arányszámot kapunk?Ezzel mit kezdjek?

2013. dec. 9. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:

az 1-es vagyok az m/m%-ot jól értetted,a tömegszázalék azt mutatja meg,h 100 g oldatban háy g oldott anyag van(természetesen ezt alkalmazhatjuk gázokra is),,,,vagyis ha mondjuk vanegy 37m/m%-os NaCl oldatunk,annak a 100 grammjában van 37g oldott anyag(vagyis NaCl,konyhasó),a többi a víz,ami az oldószer,vagyis a víz tömegét megkapod ha a 100-ból kivonod a 37g-ot

-a relatív sűrűség valóban egy viszonyszám,nincs mértékegysége,igazából nem is lényeg,h mit mutat meg,hanem az a lényeg,h tudj vele számolni

-a gáztörvénynél nem a sűrűség van megadva,hanem a moláris térfogat(Vm)az 24,5dm3/mol 25 celsius fokon,vagyis elírtad,itt nincs sűrűség,csak az állapotegyenletből tudsz azt számolni:p x v=n x R x T

2013. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!