Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Serological pipettes-nek mi a...

Serological pipettes-nek mi a magyar neve? A pipetta az más. Az kéne, ami ezeken a képeken van

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 10. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokféle pipetta van, ez is az. Ezt a fajtát amúgy méregpipettának hívják hivatalosan, de mi a laborban simán pipettának hívjuk.
2013. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem : osztott pipetta
2013. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Makoscsiga ***** válasza:

Ezt mi csak szerológiai pipettának hívtuk.

De ez semmiképpen sem osztott pipetta. Az így néz ki: [link]

2013. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy szerológiai?


És lehet ilyent kapni valahol itthon is boltban? Akár gyógyszertárban, vagy ehhez nehezebb hozzájutni?

2013. dec. 10. 19:47
 5/5 Makoscsiga ***** válasza:

Semmi különöset nem jelent, csak azt, hogy főleg vérkészítmények, eukarióta sejttenyésztéshez használatos folyadékok pipettázásához használják, nem feltétel a túlzott pontosság (5ml-től 1oo ml), de nagyfokú sterilitás igen. Ezeket a (többnyire műanyag) pipetta hegyeket egyesével csomagolva, sterilizálva szállítják, többnyire van egy kis vattapamacs a pipetta tetején, amivel a sterilitást növelik. Sokféle forgalmazó van, szerintem pl. a vwr magyar oldalán is találsz ilyet.

[link]

Az a baj, hogy kb százasával vannak csomagolva, és a vatta miatt szerintem csak autómata pipettával lehet használni (legalábbis nálunk csak úgy megy). Mire kellene? Úgy sejtem, neked inkább egy üveg méregpipettára lenne szükséged, ha otthon "maszekolni" akarsz, amit el tudsz mosogatni, és nem feltétel a sterilitás. Ezek a cuccok egyszerhasználatosak.

2013. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!