Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lorenzt törvény alkalmazása?

Lorenzt törvény alkalmazása?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha veszek egy vezető keretet, amit egy velünk szembe mutató, homogén, konstans mágneses térbe helyezek, de csak félig és elkezdem jobbra kihúzni (jobbról volt betolva is), akkor a törvény értelmében a keret tetejében és aljában lefelé hat az erő, így ott nem mozognak a töltések, de a keret bal oldalában megindulnak, ekkor az egész keretben lesz áram? "Pótlódnak" az elektronok oda? Nem tudom, hogy hogy képzeljem el.
2013. dec. 12. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy pótlódnak.
2013. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha kifejtenéd részletesen ezt a folyamatot, akkor nagyon megköszönném!
2013. dec. 15. 07:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van mit rajta kifejteni. Úgyanúgy, amikor egy vezetőre egy elemet kapcsolsz, az is csak a vele érintkező elektronokat indítja meg, azok elmozdulnak, és a helyükbe ugranak mások. Itt is ez van, a keret függőleges oldalában megindulnak az elektronok mondjuk lefelé, ezek az alsó oldalon jobbra tolják az elektronokat, és így tovább, amíg fent balról meg visszaérkeznek.
2013. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Én ebben nem voltam biztos, mivel nem tudom hogy képzeljem el ezt az egészet, nem tudtam, hogy ilyenkor bemennek a többi elektron közzé vagy így "dulakodnak", de így most már helyén van minden.

2013. dec. 15. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!