Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kedves Mindenki! A kérdésem a...

Berzelius kérdése:

Kedves Mindenki! A kérdésem a köv. : Hogy lehet a nulláról fél év alatt elsajátítani a kémiát felvételi szinten? Gondolok itt a fizikából felvételizett orvostan hallgatók tapasztalataira.

Figyelt kérdés

Hogy álljak neki önállóan? Hol kezdjem (és folytassam)? Milyen segédanyagot gyűjtsek össze hozzá?


A gimnáziumi mozaikos tankönyvet átnéztem. Valamilyen szinten értem is. De hiányosnak érzem a tudásom. Kb. mint egy ház, amiből hiányoznak a téglák itt-ott. Febr-tól induló előkészítő milyen segítséget tud adni?



2013. dec. 15. 05:58
 1/8 anonim ***** válasza:

1) Ne átnézd és valamilyen szinten értsed, hanem tanuld meg és tudd. A kémia becsapós, sokan azt hiszik, hogy megértős tantárgy, de valjában egy leíró tantárgy. Ha már tudsz három dolgot, abból a negyedik valóban kikövetkeztethető, de nulláról nem.


2) Sok példát oldj meg, szerezz példatárat.


3) Szerezd meg a korábbi évek emeltszintű érettségi sorait, és oldd végig őket.

2013. dec. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad van. Seggelni kell. Tényleg

éjjel-nappal ezzel foglalkozom

már egy jóideje, de most jött rá,

hogy nem jól csináltam eddig. Egy

éles kanyarral át kell térnem

tényleg a valódi tanulásra.

Van még rajtam kívül más, aki

most kezd neki a komoly

felkészülésnek?Ha akad, akkor

két lecke közt ösztönöuhetnénk

egymást, meg tapasztalatcsere, ki

hogy csinálja, hol tart- persze

csak ha ez nem megy a tanulási

idő rovására! :)

2013. dec. 15. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor egyetemre kerültem, és semmi hasznosítható tudomásom nem volt kémiából, akkor szépen fogtam magam, elővettem a régi tankönyveimet, elmentem a könyvtárba, összeszedtem néhány értelmesebbnek tűnő középsulis kémiakönyvet és elkezdtem tanulni.


Ha érettségire készülsz (és megteheted), szerintem célszerű tanár segítségét kérni.

2013. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is UGYANEBBEN a helyzetben vagyok. Nem igen értem a kémiát,de nagyon-nagyon szeretnék orvos lenni! Kémia faktra jàrtam,de nemrég leadtam,mert nem akartam megbukni. Az alapoktòl kellene mindent kezdeni,kellene egy magántanár,de az a baj,hogy az kölcsséges. Ha gondolod ìrhatsz! :)
2013. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor csinálok ide egy kis haladási naplót. Minden idődet a kémia és a biológia foglalja majd le.

folyt.köv. :)

2013. dec. 16. 17:48
 6/8 A kérdező kommentje:
1. Megvan Villanyi bacsi 5-om lesz k.bol konyve. Az elso cel febrUarig vegigcsinalni az 1.alapfogalmak reszt. Aki kesz van, szoljon
2013. dec. 24. 04:07
 7/8 FJvHL válasza:

véletlenül elküldtem, szóval:

3 hetente egy nap alatt megcsinálok vagy 50 feladatot és egész jól haladok vele.

Szeptemberben kezdtem el kémiát és bioszt tanulni egyedül (+pár hetente elmegyek tanárhoz konzultálni). Szerintem meglesz a 2 emelt orvosira. Előtte sz.rtam mindkét tárgyra, azt se tudtam, mi az a kovalens kötés, szóval minden lehetséges :)

2014. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 FJvHL válasza:
Ja és ajánlom még Villányitól a Kémia a kétszintű érettségire könyvet (+munkafüzet), minden benne van és csak ami fontos.
2014. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!