Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az igaz hogy az emberek kb...

Az igaz hogy az emberek kb 2%-ának zöld a szeme? (Persze gondolom ez egy becsült adat)

Figyelt kérdés
Remélem jó helyre írtam, igazából nem nagyon tudtam melyik részbe is írjam.
2013. dec. 15. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A Wiki szerint igen:

[link]

2013. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém zöld. Akkor én ritka példány vagyok?
2013. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az enyém is zöld :)
2013. dec. 15. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű kiszámolni, mennyire "ritka példányok" vagytok: a 2% azt jelenti, hogy 100 ember közül 2, azaz 50 közül egy. Tehát csak minden 50. embernek zöld a szeme.

Viszont ez területenként is változó; a linkelt Wiki-oldalról ha bal oldalon átmentek az angolra, ott van néhány infó, hol gyakoribb a zöld és a kék szem. (Magyarországon nem. :)

2013. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 piriiiiii ***** válasza:
Nekem is zöld szemem, és sok ismerősömnek zöld. Szerintem a kék ritkább. Sőt, ha belegondolok, a piros a legritkább.. :D
2013. dec. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Világ szinten simán, a fehér ember kivételével kb az összes rasszban a sötétebb színek dominálnak.

Itthon vagy Európában viszont nyilván nagyobb a részesedése a zöld szemnek.

2013. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!