Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két fekete lyuk találkozik...

1Roberto1 kérdése:

Ha két fekete lyuk találkozik egymással, mi történik?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Két lehetőség van, az egyik, hogy a két fekete lyuk eggyé olvad, és még nagyobbá válik, a másik, hogy egymástól szívnak el energiát. Ez utóbbi valósul meg, ha két galaxis összeütközik. Ime egy példa:

[link]

2013. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiiii ***** válasza:
5%

Első, hogy jön ide a galaxis? Nem kötekedve kérdem, csak nem értem, de szeretném érteni.

Szerintem amúgy eleve lehetetlen helyzet, hogy két fekete lyuk találkozzon, de ha mégis, akkor tényleg eggyé olvadnak. Azt elképzelhetőnek tartom.

2013. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Úgy jön ide, hogy a galaxisok közepén egy szupermasszív fekete lyuk van. De mint tudod azokat nem lehet látni, mert a gravitáció nem engedi ki a fényt sem, így csak a körülöttük keringő csillagok és csillagport lehet látni.


A kép amit linkeltem két galaxis ütközésének egy pillanatát ábrázolja, ami persze évmilliókig is tarthat (csak rákerestem google-n).

2013. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fekete lyukak nem léteznek, csak proton tónusú spirál ellipszisek.
2013. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Összeolvadnak! Ugyanis ha két fekete lyuk találkozik nem szívják el egymás energiáját, be akarják egymást szívni de nem tudják ezért összeolvadnak így nagyobb lesz. Nem egymás energiáját hanem a körülöttük keringő anyagot szívják be.
2014. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...de ettől még a vonzás két középpontú marad...

Mivel a fekete lyuk közelében közel végtelenül lelassul az idő, ez talán az idők végezetén történhet meg, amikor az összes ilyen szingularitás eggyé készül olvadni, de az idő aszimptotikusan lassul.

Vagy az idő hasonló dimenziói miatt összeolvadnak a határon?...

2014. máj. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
két fekete lyuk ütközése ebből a szempontból ugyanolyan, mint két bárminek az ütközése, csak az erős gravitációs térben kicsit más pályán mozognak, ami számít, hogy az eseményhorizontjuk összeér-e vagy sem, ha igen, akkor azok eggyé válnak, mert szétválni nem tud az eseményhorizont, ha meg nem érnek össze, akkor elrepülnek egymás mellett
2016. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!