Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik a látóideg?

Hogyan működik a látóideg?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a csapok és pálcikák hogyan hoznak létre a beérkező fényből ingerületet? Egyáltalán ez az ingerület fizikailag mi és hogyan terjed az idegben? Hogyan van kódolva a kép? Mekkora a látóideg átmérője? Milyen a keresztmetszeti felépítése? (Úgy értem, hogy egy "cső" vagy ilyen "köteg"?)

2013. dec. 29. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Lásd biológia tankönyv.
2013. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos én csak egy kommersz gimnáziumba jártam és egyik biológiakönyvemben sem írnak róla elég részletesen. Az idegek átkereszteződésében mindegyik könyv kimerül. Ha valaki linkelne egy tanulmányt, főiskolai jegyzetet, könyvet vagy egy szakcikket, nagyon hálás lennék.
2013. dec. 30. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezekben nagyjából benne van amire kíváncsi vagy ( ne becsüld le azért a wikipédiát, de azért túl se :).

Egy dokfilm is van, csak nem jut eszembe a neve, majd ha eszembe jut, akkor leírom utólag.

2013. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!